Piątek, 22 listopada 2019

imieniny: Cecylii, Marka, Maura

RSS

Młody budowlaniec z Raciborza w finale Złotej Kielni

26.01.2019 06:00 | 0 komentarzy | ż

Raciborska „Budowlanka” rokrocznie ma swoją reprezentację w finale najbardziej prestiżowego turnieju budowlanego w Polsce.

Młody budowlaniec z Raciborza w finale Złotej Kielni
Uczniowie z Raciborza podczas eliminacji do turnieju "Złota Kielnia". Trzeci od lewej stoi Sławomir Utrata, który awansował do finału ogólnopolskiego zawodów (fot. CKZiU nr 1).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę 12 stycznia przeprowadzono eliminacje okręgowe XLVIII Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Do rywalizacji w okręgu gliwickim przystąpili uczniowie raciborskiej „Budowlanki”: Mateusz Larisz i Gracjan Góral (montaż systemów suchej zabudowy), Dawid Weleda i Janusz Sala (roboty posadzkarsko–okładzinowe) oraz Sławomir Utrata i Wojciech Skupnik (roboty murarskie i tynkarskie). Każdy z uczest

ników eliminacji rozwiązywał test składający się z 40 pytań oraz zadanie problemowe dotyczące swojej kwalifikacji. Uczniów przygotowywały Danuta Pawlas–Lokaj i Krystyna Parma.

Najlepiej poradził sobie Sławomir Utrata, który zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego „Złotej Kielni”, który zostanie zorganizowany podczas Targów BUDMA w Poznaniu.

(ż)