Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Gdzie do lekarza wieczorami oraz w weekendy i święta? Od lutego spore zmiany!

25.01.2019 19:00 | 8 komentarzy | mak, art

Od 1 lutego nocna i świąteczna podstawowa opieka zdrowotna w powiecie wodzisławskim będzie funkcjonować na nowych zasadach. Szpital w Rydułtowach będzie udzielał pomocy dzieciom. A szpital w Wodzisławiu? To zależy od dnia tygodnia. Zmiany nie wszystkim odpowiadają.

Gdzie do lekarza wieczorami oraz w weekendy i święta? Od lutego spore zmiany!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Temat zmian dyżurów lekarskich w ramach nocnej i świątecznej podstawowej opieki zdrowotnej w szpitalach w Wodzisławiu i Rydułtowach wywołał spore zamieszanie. O sprawie zrobiło się głośno, gdy zainterweniowali mieszkańcy Rydułtów. Dotarły do nich sygnały, że w Rydułtowach znikną nocne, weekendowe i świąteczne dyżury internisty. - Została podjęta decyzja o tym, iż od lutego lekarz dla dorosłych w nocnej i świątecznej opiece przy szpitalu w Rydułtowach będzie zlikwidowany! Proszę o nagłośnienie tematu, ponieważ to jest kpina! Wszyscy ci ludzie podlegający pod szpital w Rydułtowach będą do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej jeździć do Wodzisławia Śląskiego! Czy władze szpitalne myślą racjonalnie i są świadome ile ludzi będzie musiał przejąć Wodzisław?!” - napisała na Facebooku pani Dominika z Rydułtów.

Pierwsza wersja

Do naszej redakcji zaczęli zgłaszać się zdezorientowani mieszkańcy Rydułtów. Nie wiedzieli, czy likwidacja dyżurów internisty to tylko pogłoski, czy też fakt. W tej sytuacji postanowiliśmy wyjaśnić sytuację. 8 stycznia starosta Leszek Bizoń przekazał nam oficjalne pismo dyrekcji szpitala, z którego wynikało, że „od 1 lutego przewiduje się dwa dyżury lekarskie w dniach od poniedziałku do czwartku - dyżur lekarza dla dzieci w Rydułtowach oraz dyżur lekarza dla dorosłych w Wodzisławiu Śląskim. Natomiast w dniach od piątku do niedzieli planuje się cztery dyżury lekarskie - dyżur lekarza dla dzieci oraz dyżur lekarza dla dorosłych w POZ w Rydułtowach i POZ w Wodzisławiu Śląskim. Powyższa zmiana organizacyjna podyktowana jest trudnościami w pozyskaniu odpowiedniej liczby lekarzy pomimo czynionych starań polegających na stałym ogłaszaniu naborów na brakujące stanowiska oraz konkursów na udzielanie świadczeń zdrowotnych dla potrzeb szpitala - brzmiało stanowisko dyrekcji szpitala.