Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Mirosław Lenk: PK to spółka, w której trudno się wykazać

25.01.2019 07:01 | 5 komentarzy | ma.w

Były włodarz Raciborza komentuje dla Nowin odwołanie prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego Stanisława Muchy. - Zaskoczenia nie ma. Prezydent Polowy dokonuje wymiany kadr - kwituje Lenk. Jego zdaniem przyszłość PK zależy od nakładów, jakie chce ponieść na spółkę Budżet Miasta.

Mirosław Lenk: PK to spółka, w której trudno się wykazać
Mirosław Lenk były prezydent Raciborza, radny miejski z "Razem dla Raciborza"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Bez większego niż dotąd zaangażowania Gminy kłopoty przedsiębiorstwa będą się pogłębiać. PK funkcjonuje w oparciu o pracę dla Miasta, a te zlecenia pozyskała w trybie In House (preferowany jest miejscowy wykonawca zadań) - oznajmia były prezydent miasta.

Co do decyzji swego następcy w sprawie rozstania się ze Stanisławem Muchą, Lenk mówi, że zalecał Dariuszowi Polowemu rozwagę przy decyzjach o zmianach kadrowych. - Spodziewałem się, że zmiany rozpoczną się od PK. Znajduje się w trudnej sytuacji i ciężko będzie się w niej wykazać nowemu prezesowi - mówi M. Lenk. Zastanawia go tylko, że przedsiębiorca (Bogdan Gawliczek) rezygnuje z prowadzenia własnej firmy, na rzecz prezesowania spółce miejskiej.

W kampanii wyborczej zapowiadał wprowadzenie bezpłatnej komunikacji. - Chodzi nam od dawna o zainteresowanie mieszkańców przemieszczaniem się autobusami. Takie próby były już podejmowane w okresie ferii i wprowadzania zmian w rozkładzie jazdy. To dobrze wydane pieniądze, frekwencja na przejazdach wzrosła - tłumaczy były włodarz. Liczy, że prezydent Polowy, na wniosek radnego Michała Kuligi, tak jak Lenk przed rokiem zgodzi się na bezpłatne przejazdy dzieci i młodzieży w ferie zimowe.

Zdaniem Lenka zmiana prezesa w PK nie zmieni planów ws. połączenia spółki miejskiej z PKS-em. - Widać, że prezydent Polowy zamierza kontynuować działania prowadzone przeze mnie i starostę Ryszarda Winiarskiego w tej materii - kończy Mirosław Lenk.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.