Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Piąta płyta Tabu

25.01.2019 13:00 | 0 komentarzy | juk

Ten rok zaczął się pomyślnie dla zespołu Tabu. Na muzycznym rynku właśnie pojawiła się ich nowa płyta. Ponadto muzycy ruszyli w trasę koncertową z okazji jubileuszu 15-lecia istnienia grupy.

Piąta płyta Tabu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
styczeń
26 sobota

Sambal Tour TABU w WCK

Start 26.01.2019 o godz. 19:00 cena biletu: 40 zł

Mają na koncie setki koncertów i tysiące przejechanych kilometrów. Przez lata aktywności wypracowali muzyczny styl, który dziś opisują jako: „energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna”. Tabu - bo o nich mowa - to wielka machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa. Najświeższym tego dowodem jest wydana właśnie piąta płyta pn. „Sambal”.

Muzyczne dwie strony człowieka

Sambal, czyli ostro-kwaśny sos chili ze słodką nutą, która dopełnia jego wybuchowy charakter. Taka też jest najnowsza płyta Tabu. - Cały krążek jest wybuchową mieszanką energii i różnych stylów. Mianownikiem łączącym wszystkie utwory niezmiennie jest nasz reggaeowy puls - mówi Rafał Karwot, wokalista zespołu. Dodaje, że zarówno teksty, jak i muzyka ukazują dwie strony człowieka. Dwa ludzkie oblicza, które cały czas ścierają się ze sobą. - W jednej z piosenek śpiewam: „Mam w sobie lwa, który prowadzi tłumy. Ale mam w sobie wroga, który nie potrafi ziarna unieść”. Te słowa są kwintesencją naszej płyty - dodaje.

Życiowe kawałki

Nowa płyta została zarejestrowana na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Znalazło się na niej dziesięć utworów, m.in. „Kasia”, „Głowa do góry” i „Łap te chwile”. Prócz niskiego, lekko osypanego chrypką głosu Rafała słuchacze usłyszą również wokale Kamila Bednarka, Kuby Kawalca z Happysad oraz Juniora Stressa. Dodatkowo po raz pierwszy wszystkie piosenki są wzbogacone damskim chórkiem, za który odpowiadała Lena Romul. Tak jak w poprzednich produkcjach, za warstwę tekstową był odpowiedzialny wokalista Tabu. Jak wyjaśnia, inspiracje czerpał z własnych doświadczeń, z obserwacji życia. - Razem z zespołem jestem dumny z tego, co udało nam się stworzyć - mówi. - Po raz pierwszy uważam, że jest to nasz najlepszy krążek. Nigdy wcześniej o żadnej z płyt tak nie mówiłem, więc chyba coś w tym jest - dodaje.

Jubileusz działalności

Zespół Tabu, który powstał w 2003 r., znany jest z koncertów, które przyciągają rzesze fanów reggae i dobrej zabawy. Ich muzyka skierowana bezpośrednio do publiczności, która niesie ze sobą pozytywny przekaz, dociera do odbiorcy bez względu na wiek. Przez 15 lat aktywności muzycznej wszyscy członkowie zespołu się zmienili. - Jesteśmy bardziej dojrzali, świadomi i doświadczeni. To z kolei przekłada się na jakość tego, co robimy - dodaje. W ramach obchodów jubileuszu muzycy ruszyli w trasę koncertową, podczas której prezentują przekrój dotychczasowej twórczości oraz nowe piosenki. - Już 26 stycznia o godz. 19.00 zagramy w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zapraszam na muzyczne spotkanie z nami. Będzie się działo - zachęca do wzięcia udziału w imprezie wokalista Tabu.

(juk)