Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Kultura

Epidemia na Śląsku:

Relacja z koncertu zimowego w Strzesze [ZDJĘCIA]

24.01.2019 09:14 | 0 komentarzy | rck

Raciborskie Centrum Kultury wciąż pozostaje w najprzyjemniejszym w roku - świątecznym klimacie. Tym razem za sprawą kolejnych grup działających przy RCK! Zespół Perspektywa, Studio Piosenki Artystycznej Atlantyda, Młodzieżowa Orkiestra RCK i Żeńska Orkiestra Kameralna RCK połączyły swoje artystyczne siły i stworzyły najpiękniejszy koncert zimowy.

Relacja z koncertu zimowego w Strzesze [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Instruktorzy grup: Alicja Ploch-Burda, Irena Hlubek, Zbigniew Foryś i Henryk Krótki zadbali o to, by profesjonalnie wybrzmiały tradycyjne kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce zimowej.

Usłyszeliśmy między innymi: „Jingle Bells”, „Grudniowe noce”, „Let it snow”, „Mario czy już wiesz”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Oj Maluśki, Maluśki”, „W żłobie leży”, „Ten szczególny dzień” i wiele innych. Na zakończenie wybrzmiał nawet utwór z filmu „Piraci z Karaibów” w premierowym wydaniu obu orkiestr, by wprowadzić zebraną publiczność w klimat już karnawałowy.

Raciborzanie dopisali – zapełnili niemalże całą salę widowiskową Domu Kultury Strzecha. Głosom zachwytu nie było końca: „Przez cały czas – od początku, do końca miałam ciarki. To był naprawdę wyjątkowy koncert.”, „Obawialiśmy się, że z powodu tylu występujących, ten koncert będzie trwał wieki, a nawet nie zwróciliśmy uwagi, że czas upłynął. Tak było cudownie, że chcieliśmy zostać jeszcze trochę!”. „Dzisiejszy koncert pokazuje tylko, że RCK działa prężnie, a talenty, jakie zaprezentowali występujący to prawdziwe skarby! Chylę czoła” – to tylko niektóre słów uznania jakie usłyszeli wykonawcy wczorajszego koncertu.

Artyści już planują kolejny wspólny projekt.

źródło: RCK