Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Parking na Katowickiej. Władze wrócą do sprawy?

19.01.2019 07:00 | 0 komentarzy | ma.w

Ciasno ustawione, na wąskiej drodze samochody pod blokami osiedla wieżowców i znajdująca się obok duża, pusta przestrzeń. Ten obrazek zna każdy, kto kojarzy ulicę Katowicką w Raciborzu. Za prezydenta Lenka w urzędzie próbowano dogadać się w sprawie miejskiej inwestycji w parking – z zarządcą terenu, ale cena za jego wykup skutecznie zniechęcała samorząd. Postulat wrócił właśnie na forum rady miasta.

Parking na Katowickiej. Władze wrócą do sprawy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Temat od początku pilotowany jest przez radną Annę Szukalską. W poprzedniej kadencji zgłaszała go z ław radnych niezależnych, traktowanych przez obóz Lenka jako opozycyjne. Teraz jej rola się zmieniła, współtworzy koalicję rządzącą i przyznaje, że wątek parkingu na Katowickiej należy do jej priorytetów. Zaproponowała w jednej ze swoich pierwszych interpelacji by prezydent Dariusz Polowy doprowadził do spotkania stron zainteresowanych. Są nimi oprócz magistratu także SM Nowoczesna, wspólnoty mieszkaniowe i spółka PGL Dom.

– Mieszkańcy wielokrotnie już zbierali podpisy w związku z potrzebą zagospodarowania tego podwórka z przeznaczeniem na plac zabaw dla dzieci, miejsca wypoczynku dla osób starszych i miejsca parkingowe – argumentuje radna Szukalska. Dodaje w piśmie do włodarza miasta, że na Katowickiej istnieje również problem z dojazdem służb ratunkowych drogą wewnętrzną, zwykle zablokowaną zaparkowanymi tam samochodami (co widać na zdjęciu).

(m)

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza