Wtorek, 2 czerwca 2020

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

W raciborskiej bibliotece wypożyczysz czytnik e-booków

16.01.2019 16:07 | 0 komentarzy | d

- Zapisz się do biblioteki i odbierz wyjątkowy, noworoczny prezent. 20.000 tytułów najlepszych autorów - polskich i zagranicznych; nowości i bestsellery bez kolejek; na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. I wszystko za darmo! Możliwe? Tak, teraz dzięki raciborskiej bibliotece, która rozszerza swoje zbiory o Legimi.com i czytniki książek elektronicznych – przekazuje Magdalena Pordzik-Paskuda z MiPBP w Raciborzu.

W raciborskiej bibliotece wypożyczysz czytnik e-booków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla kogo e-booki i czytniki? Przede wszystkim dla miłośników książek, którzy są czytelnikami raciborskiej biblioteki lub chcieliby dołączyć do tego grona. Dla wszystkich, którzy wybierają się w podróż. Dla tych, którzy dbają o wzrok. Dla tych, którzy cenią sobie wygodę. Jednym słowem dla wszystkich.

Co zrobić, że uzyskać dostęp do Legimi? Wystarczy odwiedzić Wypożyczalnię Główną przy Kasprowicza 12 lub dowolną filię biblioteczną i poprosić o indywidualny kod. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi. Następnie wybrane książki można pobrać bezpośrednio w aplikacji Legimi (www.legimi.pl), zainstalowanej na wybranym urządzeniu. W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik może wypożyczyć dowolną liczbę książek.

A co, jeśli czytelnik nie posiada urządzenia do czytania e-booków? Nic straconego. Od 16 stycznia w czytelni przy ul. Kasprowicza 12 można wypożyczać czytniki e-booków na okres 35 dni. Z usługi mogą korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie, posiadające kartę biblioteczną MiPBP w Raciborzu, które przy wypożyczaniu zobowiązane są do okazania dowodu osobistego i podpisania stosownego oświadczenia. Zamówienie na czytnik można złożyć także za pomocą konta w katalogu komputerowym biblioteki.

- Zakup czytników i dostępu do Legimi jest odpowiedzią na stale rosnące wymagania naszych czytelników, którzy oprócz tradycyjnych, papierowych książek chcą także korzystać z coraz popularniejszych książek elektronicznych. Liczymy, że nasz noworoczny prezent spotka się z licznym zainteresowaniem – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

źródło: MiPBP w Raciborzu, opr. (d).

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.