Czwartek, 4 czerwca 2020

imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

RSS

Mistrzowie klawiatury z ZST w Rybniku

15.01.2019 20:12 | 0 komentarzy | kama

Ogromny sukcesem może pochwalić się tegoroczny maturzysta Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku - Maciej Kornas, który zajął I miejsce indywidualnie w VI edycji konkursu informatycznego „Klawiaturowe Wyzwanie”.

Mistrzowie klawiatury z ZST w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorem konkursu było Interinfo Polska. Maciej pokonał 293 zawodników, którzy startowali w tej kategorii. Mistrz pisał z prędkością ponad 500 znaków na minutę.

Drużyna ZST w Rybniku w składzie: Maciej Kornas, Kamil Rduch, Dawid Grobert, Maciej Ciemienga zdobyła II miejsce w Polsce w kategorii juniorzy (szkoły ponadgimnazjalne). Średni wynik drugiej drużyny w Polsce oscylował w granicach 440 znaków na minutę.

Godnym uwagi jest również fakt, iż Robert Grobert zajął indywidualnie X miejsce w konkursie.

Konkurs składał się z czterech etapów, które odbyły się w listopadzie i grudniu 2018 roku. Zadaniem zawodników było jak najszybsze i co najważniejsze bezbłędne przepisanie podanego przez organizatorów konkursu tekstu. Uczestnicy musieli wykazać się ogromną precyzją i szybkością podczas rywalizacji z innymi uczestnikami z całej Polski. Konkurs odbywał się on-line.

Mistrzowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Opiekunem drużyny Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku był nauczyciel przedmiotów informatycznych -T omasz Mandrysz.

/Materiały prasowe/