Niedziela, 23 lutego 2020

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Darusz Polowy chce w Raciborzu stacji monitorowania powietrza

14.01.2019 14:36 | 8 komentarzy | ż

Specjaliści z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przyjadą do Raciborza, aby sprawdzić czy można tu zamontować stację monitorującą jakość powietrza.

Darusz Polowy chce w Raciborzu stacji monitorowania powietrza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

11 stycznia Dariusz Polowy spotkał się w Warszawie z Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska Pawłem Ciećkiem. - Prezydent wyjaśnił na czym polega problem naszego miasta i zabiegał o wsparcie. Bardzo wymowna okazała się mapa lokalizacji funkcjonujących stacji pomiarowych. Paweł Ciećko z przychylnością odniósł się do problemów Raciborza i obiecał pomóc w pozyskaniu urządzenia pomiarowego - informuje Leszek Iwulski, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Racibórz.

Eksperci GIOŚ mają przeprowadzić w Raciborzu wizję lokalną, w czasie której możliwości instalacji i lokalizacji dla certyfikowanej stacji monitorowana powietrza w Raciborzu. - Stacja, o którą miasto stara się w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska ma zostać w całości sfinansowana ze środków rządowych. Rolą samorządu pozostaje jedynie przekazanie gruntu pod tę instalację oraz pokrycia kosztów eksploatacyjnych - dodaje L. Iwulski.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Miasta Racibórz.