Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Nowe twarze, stare problemy

15.01.2019 07:00 | 0 komentarzy | ma.w

Dzielnica Markowice była w miniowych kadencjach samorządu reprezentowana przez Franciszka Mandrysza. Radny należał do najaktywniejszych przedstawicieli mieszkańców, rocznie składał kilkadziesiąt wniosków do prezydenta w sprawach swych sąsiadów i wyborców. Na najbliższe 5 lat zastąpiła go w radzie Justyna Henek-Wypior.

Nowe twarze, stare problemy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radna markowicka, która weszła do samorządu z komitetu byłego prezydenta Mirosława Lenka, zajęła się już pierwszymi sprawami markowiczan. Interpelacje złożyła wspólnie z Marcinem Ficą, także radnym Lenka. U progu nowej kadencji postanowili powalczyć o wyremontowanie w dzielnicy ulicy Odrodzenia, gdzie widzą potrzebę zbudowania ścieżki rowerowej. Chcą również budowy nowej trasy rowerowej wzdłuż ulicy Gliwickiej – od przejazdu kolejowego do Rezerwatu Łężczok. Taki ciąg dla cyklistów miałby się łączyć z powstającą już ścieżką, która bierze początek przy moście na Uldze.

Prezydent Dariusz Polowy w swej odpowiedzi do radnych wskazał stanowisko Zarządu Dróg Wojewódzkich, który podał, że w 2019 roku nie będzie prowadził prac remontowych przy łączącej się z ulicą Odrodzenia drodze wojewódzkiej. To wieloletnia bolączka dzielnicy, koszty takiego remontu szacowane są na kilka milionów i roboty są odsuwane w czasie. Radny Fica dopingował ostatnio włodarza miasta do rozmów z Michałem Wosiem, raciborzaninem w zarządzie województwa śląskiego, o środki na remonty dróg wojewódzkich przebiegających przez miasto.

W kwestii budowy nowej ścieżki rowerowej od markowickich torów do Łężczoka, D. Polowy obiecał, że rozezna techniczne i formalne możliwości dla takiej inwestycji.

(m)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Franciszek Mandrysz

Franciszek Mandrysz

Radny Gminy Racibórz.

Marcin Fica

Marcin Fica

Radny Miasta Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.