Czwartek, 22 sierpnia 2019

imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii

RSS

Przebudowa Młodzieżowej przerwana. Przez nieszczelne szamba?

14.01.2019 07:00 | 18 komentarzy | mak

Takiego obrotu sprawy chyba nikt się nie mógł spodziewać. Umowa na przebudowę ul. Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim została rozwiązana. Powód? Zbyt grząski grunt. - Prawdopodobną przyczyną jest przesiąkanie nieczystości z pobliskich nieszczelnych szamb - wyjaśnia rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Przebudowa Młodzieżowej przerwana. Przez nieszczelne szamba?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny widzi to inaczej

– Uważam, że takie przedstawienie sytuacji to tylko wybieg i chowanie się za innymi sprawami - ocenia Jan Zemło, radny powiatowy z dzielnicy Zawada. I przekazuje kilka swoich spostrzeżeń. - Przez lata zaniedbywano cieki wodne przy ul. Młodzieżowej. ZDW powinien dbać o rów odprowadzający wodę. Nie robiono tego właściwie, mimo próśb - podkreśla radny Zemło. Dodaje też, że przy obecnej inwestycji drogowej zaniedbano sprawę odwodnienia. - Pracownicy ZDW, przekonani o własnej nieomylności, niechętnie słuchali mieszkańców Wodzisławia i ich przedstawicieli, którzy sygnalizowali, że mogą być problemy, że trzeba pomyśleć o właściwym odwodnieniu, bo to będzie bomba z opóźnionym zapłonem. Mieszkańcy, którzy żyją tu przez lata, najlepiej znają realia - dodaje rajca.

Co zrobiono?

Obecnie do zakończenia inwestycji zostało jeszcze około 20 procent robót. - Zakres prac przekroczył zaplanowane. Jeśli liczyć do końca przebudowy, to można powiedzieć, że pozostało do wykonania około 20 procent. Jeśli liczyć pierwotny zakres prac, to wykonano około 90 procent robót - wyjaśnia Ryszard Pacer.

Najwięcej prac wykonano w Zawadzie. Nieco gorsza sytuacja jest w Kokoszycach. To tam znajduje się spory niewyremontowany fragment drogi. Obecnie ruch na ul. Młodzieżowej odbywa się bez przeszkód, nie licząc fatalnego stanu drogi.

(mak)