Niedziela, 8 grudnia 2019

imieniny: Marii, Wirginii, Zenona

RSS

WOŚP w Pszowie. Eksplozja tańca i śląskich szlagierów [ZDJĘCIA]

13.01.2019 22:28 | 4 komentarze | juk

Dzisiejsza niedziela (13.01) upłynęła pod znakiem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koncerty, licytacje i zbiórki organizowane były w niemal każdym mieście w Polsce. Nie inaczej było w Pszowie.

WOŚP w Pszowie. Eksplozja tańca i śląskich szlagierów [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas pszowskiego finału, który odbył się w tamtejszym Miejskim Ośrodku Kultury, nie zabrakło wielu atrakcji. Odbyły się m.in. licytacje, animacje dla dzieci oraz występy taneczne, które zaprezentowały zespoły działające w pszowskim MOK-u. Nie zabrało również muzcznych występów. Na scenie zaprezentowali się Bartnicky Band, Claudia i Kasia Chwołka, Bernadeta Kowalska i Virginia Chlebowska. Imprezę poprowadził Krzysztof Hanke.

Wolontariusze i osoby zaangażowane w akcje pracowały od samego rana, by pomóc najmłodszym pacjentom szpitali specjalistycznych, dla których zbierano pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego.

Z nieoficjalnych informacji do pszowskich puszek trafiło 44 603, 48 zł. Jeżeli dane się potwierdzą, będzie to najwyższa kwota, jaką kiedykolwiek udało się zebrać w tamtejszym sztabie.