Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Morsy, strażacy, rajdowcy i wojowie czyli WOŚP na raciborskim rynku [ZDJĘCIA]

13.01.2019 15:25 | 2 komentarze | żet

Atrakcje kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raciborzu.

Morsy, strażacy, rajdowcy i wojowie czyli WOŚP na raciborskim rynku [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Racibórz po raz kolejny gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Od rana na ulicach miasta spotkać można wolontariuszy. O godz. 13.00 na raciborskim rynku strażacy z miejskich jednostek OSP zorganizowali pokaz akcji ratunkowej osoby poszkodowanej w wypadku drogowym. W ruch poszedł specjalistyczny sprzęt do wybijania i cięcia szyb oraz rozdzierania konstrukcji samochodu.

Następnie Dawid Łomnicki i Justyna Kapinos zanurzyli się w zbiorniku z lodowatą wodą. Tym samym udowodnili, że "zima to tylko stan umysłu".

Kolejną atrakcją był pokaz walk w wykonaniu Drengów znad Górnej Odry. Przez cały ten czas grochówką częstowali członkowie Raciborskiego Klubu Off- Road SRC 4x4. Pomiędzy poszczególne punkty programu wpleciono licytacje. Uzyskane tą drogą środki również zasilą zbiórkę na rzecz WOŚP.

Raciborski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajduje się w Raciborskim Centrum Kultury (ul. Chopina 21). Tam od godz. 13.00 trwa akcja zbiórki krwi (RCKiK w Raciborzu) oraz rejestracji potencjalnych dawców szpiku (Fundacja DKMS). O godz. 16.00 zaplanowano występ zespołu wokalnego The Best SP 15. Następnie koncerty zagrają zespoły Nie tak głośno (godz. 16.30) oraz Insekt (godz. 18.00). W przerwie pomiędzy występami licytacje kolejnych przedmiotów, z których dochód zostanie przekazany na WOŚP (licytacje prowadzone są również na Facebooku - szczegóły TUTAJ).

Około godz. 20.30 na raciborskim rynku rozpocznie się widowiskowy pokaz tańca z ogniem - Labareda Fireshow (światełko do nieba).