Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Kto będzie nowym skarbnikiem Rudnika?

12.01.2019 12:30 | 2 komentarze | żet

Gmina Rudnik będzie mieć nowego skarbnika. W urzędzie już szukają osoby, która mogłaby zastąpić odchodzącego z urzędu Romana Nowaka.

Kto będzie nowym skarbnikiem Rudnika?
Od lewej: przewodniczący rady gminy Rudnik Ireneusz Jaśkowski, wójt Piotr Rybka, skarbnik Roman Nowak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

28 stycznia z pracą w starostwie żegna się skarbnik powiatu raciborskiego Ewa Tapper. Pani Ewa przechodzi na emeryturę. Prawdopodobnie jej obowiązki przejmie Roman Nowak, który od 2011 r. jest skarbnikiem gminy Rudnik (wcześniej pracował w wydziale finansowym Urzędu Miasta Racibórz).

Skarbnik to obok wójta, zastępcy wójta oraz sekretarza najważniejsza osoba w urzędzie gminy, której podlega nadzór nad finansami samorządu. Skarbnika zatrudnia się na podstawie powołania. Oznacza to, że nie ma potrzeby organizowania konkursu na to stanowisko, choć kandydat musi spełniać ustawowe wymagania stawiane głównym księgowym, m.in. ukończenie studiów ekonomicznych oraz trzyletnia praktyka w księgowości (lub sześcioletnia praktyka w przypadku ukończenia średniej, policealnej lub pomaturalnej szkoły ekonomicznej), wpis do rejestru biegłych rewidentów, posiadanie certyfikatu lub świadectwa uprawniającego do prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Władze gminy Rudnik przekazały nam, że póki co nie mają kandydatów, którzy przejęliby obowiązki skarbnika po odejściu z urzędu Romana Nowaka. Dlatego też są otwarte na kontakt ze strony osób, które byłyby zainteresowane podjęciem pracy na tym odpowiedzialnym stanowisku.

(żet)