Poniedziałek, 25 maja 2020

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Gdzie była delegacja z Krzyżanowic podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Raciborzu?

11.01.2019 07:00 | 7 komentarzy | mad

O sprawie rozmawiano podczas grudniowej sesji rady gminy.

Gdzie była delegacja z Krzyżanowic podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Raciborzu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, Andrzej Duda gościł w Raciborzu w piątek 7 grudnia na zaproszenie prezydenta Raciborza Dariusza Polowego. Wydarzenie zorganizowano w Hali Areny Rafako. Przed spotkaniem z mieszkańcami, prezydent Duda rozmawiał z samorządowcami. Ze wszystkich wójtów i burmistrzów gmin powiatu raciborskiego pojawił się tylko Paweł Macha, szef Kuźni Raciborskiej.

O to, dlaczego w Hali Areny Rafako nie było delegacji z Krzyżanowic, dopytywał na ostatniej sesji rady gminy Oliwer Huptaś, radny z Tworkowa.

Grzegorz Utracki tłumaczył, że zaproszenie otrzymał dopiero po południu 6 grudnia, mimo że Dariusz Polowy miał sposobność szybszego poinformowania. Dwa dni przed wizytą, samorządowcy spotkali się w ramach konwentu z wójtami i burmistrzami powiatu raciborskiego. Wtedy Polowy nie zapraszał do Raciborza. Zaproszenie, które trafiło do wójta Utrackiego dotyczyło też tylko spotkania ogólnego – tego z mieszkańcami. Jak zauważał szef Krzyżanowic, na spotkanie z samorządowcami ze wszystkich szefów poszczególnych gmin zaproszenie otrzymał tylko Paweł Macha, burmistrz Kuźni Raciborskiej.

– Dopowiem, że starosta raciborski był zaproszony telefonicznie trzy godziny przed wizytą, że ewentualnie może przyjechać. Pojechał w naszym imieniu, podziękował – mówił podczas sesji wójt. Informował, że chciał wybrać się na spotkanie, ale „nie na takich zasadach, że będziemy tak traktowani”. – Uważam, że dla tych siedmiu wójtów, burmistrzów na tym spotkaniu też powinno być miejsce. Zresztą tego samego zdania jest wojewoda i marszałek, bo z nimi na ten temat też rozmawialiśmy. Dajemy to na karb małego doświadczenia prezydenta w tej sprawie – zakończył.

(mad)

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Oliwer Huptaś

Oliwer Huptaś

Radny gminy Krzyżanowice

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.