Czwartek, 5 grudnia 2019

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Rozbiórka dworca coraz bliżej

11.01.2019 07:00 | 19 komentarzy | mak

Zniszczony budynek dworca kolejowego w Rydułtowach ma zostać wyburzony. O planach rozbiórki obiektu informowaliśmy w sierpniu.

Rozbiórka dworca coraz bliżej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pisaliśmy wtedy, że powstała ekspertyza stanu technicznego budynku. Okazała się miażdżąca. Obiekt znajduje się w tak fatalnym stanie, że remont się nie opłaca. Dlatego władze Rydułtów podjęły decyzję, że lepiej wyburzyć istniejący dworzec i w tym samym miejscu wybudować nowy - parterowy budynek, który będzie pełnił m.in. funkcję dworca wraz z poczekalnią.

Temat wzbudził duże emocje wśród internautów na naszym portalu. Internauci pozostawili pod artykułem 385 komentarzy. Sprawa rozbiórki powraca też na sesjach rady miasta w Rydułtowach. Na jednej z sesji radna Wiesława Ciurko dopytywała, czy decyzja o rozbiórce jest ostateczna i jakie mają być jej koszty? Z kolei na ostatniej sesji rajca Wojciech Koźlik chciał wiedzieć, kiedy miasto otrzyma pozwolenie na rozbiórkę i jaki ma być harmonogram prac.

Okazuje się, że 27 września do Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim wpłynął wniosek o pozwolenie na rozbiórkę dworca. Do tej pory trwa procedura administracyjna. Najpierw należało zaczekać na zgodę ze strony PKP na rozbiórkę dworca. Bo chociaż obiekt nie należy już do PKP, to koleje są jego użytkownikiem, więc zgodnie z przepisami taką zgodę powinny wydać. Ten dokument już wpłynął. - Wiemy, że wszystkie inne potrzebne dokumenty też już spłynęły. Starostwo kontynuuje proces administracyjny - mówił burmistrz Marcin Połomski na ostatniej sesji.

Wcześniej burmistrz Połomski przekazywał, że ze strony miasta decyzja o rozbiórce jest ostateczna. Jej koszty poznamy dopiero, kiedy będzie gotowa dokumentacja kosztorysowa.

(mak)