Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

W gwiazdki, serduszka i kwiatki. Nowe kocyki powędrowały do noworodków [ZDJĘCIA]

09.01.2019 11:51 | 0 komentarzy | juk

Dzięki inicjatywie godowskiego Centrum Integracji Społecznej najmłodsi pacjenci wodzisławskiego szpitala będą otulani nowymi kocykami.

W gwiazdki, serduszka i kwiatki. Nowe kocyki powędrowały do noworodków [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

7 stycznia przedstawiciele Centrum Integracji Społecznej (CIS) w Godowie po raz kolejny przekazali dary dla oddziału neonatologicznego szpitala w Wodzisławiu Śl. Tym razem lecznica otrzymała 31 kolorowych i miękkich w dodatku kocyków.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten niezwykły prezent - mówi Dorota Kowalska, dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach. - Państwa inicjatywa jest dla nas bardzo cenna - dodaje. Ordynator oddziału neonatologicznego Mengesha Guma podkreśla, że kocyki poprawią komfort pobytu w szpitalu najmłodszym pacjentom.

Kocyki zostały wykonane przez uczestników unijnego projektu realizowanego przez pracownię etnograficzną CIS we współpracy z firmą Raiseberry Magdaleny Jurek–Karasek z Gołkowic. - Projekt właśnie się skończył, ale staramy się o realizację nowego. Właśnie w jego ramach zamierzamy kontynuować akcję dla szpitala i jego pacjentów - zapowiada Irena Przybylska-Kołodziejczyk, kierownik CIS w Godowie.