Poniedziałek, 25 maja 2020

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Szpital ma problem z brakiem lekarzy. Gdzie do pediatry w nocy? Co z dorosłymi?

09.01.2019 07:00 | 13 komentarzy | mak

Spore zamieszanie w sprawie dyżurów lekarskich podczas Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w szpitalu w Wodzisławiu i Rydułtowach. Pojawiły się pogłoski że dyżury - szczególnie w Rydułtowach - są zagrożone. Do naszej redakcji zaczęli dzwonić zaniepokojeni mieszkańcy. Postanowiliśmy to sprawdzić. Okazuje się, że dyżury w Rydułtowach będą, ale są planowane pewne zmiany. Podobnie w Wodzisławiu. Przedstawiamy szczegóły.

Szpital ma problem z brakiem lekarzy. Gdzie do pediatry w nocy? Co z dorosłymi?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pogłoski o kłopotach z dyżurami lekarskimi w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w szpitalu w Wodzisławiu i Rydułtowach zaniepokoiły wielu mieszkańców. Na Facebooku pojawił się nawet wpis jednej z mieszkanek Rydułtów, która alarmowała, że "została podjęta decyzja o tym iż od lutego lekarz dla dorosłych w nocnej i świątecznej opiece przy szpitalu w Rydułtowach będzie zlikwidowany! Proszę o ponowne nagłośnienie tematu, ponieważ to jest kpina! Wszyscy ci ludzie podlegający pod szpital w Rydułtowach, będą do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej jeździć do Wodzisławia Śląskiego! Czy władze szpitalne myślą racjonalnie i są świadomi ile ludzi będzie musiał przejąć Wodzisław!" - brzmi fragment wpisu w mediach społecznościowych.

Do naszej redakcji zaczęli zgłaszać się zdezorientowani mieszkańcy. W tej sytuacji - przy okazji rozmowy ze starostą wodzisławskim Leszkiem Bizoniem - postanowiliśmy wyjaśnić sytuację. Starosta Leszek Bizoń przekazał nam oficjalne pismo dyrekcji szpitala, z którego wynika, że od 1 lutego planowane są zmiany w działaniu Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach.

Na czym będą polegać zmiany? Przedstawiamy szczegółowe informacje:

Począwszy od dnia 1 lutego br. przewiduje się dwa dyżury lekarskie w dniach od poniedziałku do czwartku - dyżur lekarza dla dzieci w Rydułtowach oraz dyżur lekarza dla dorosłych w Wodzisławiu Śląskim. Natomiast w dniach od piątku do niedzieli planuje się cztery dyżury lekarskie - dyżur lekarza dla dzieci oraz dyżur lekarza dla dorosłych w POZ w Rydułtowach i POZ w Wodzisławiu Śląskim.

Powyższa zmiana organizacyjna podyktowana jest trudnościami w pozyskaniu odpowiedniej liczby lekarzy pomimo czynionych starań polegających na stałym ogłaszaniu naborów na brakujące stanowiska oraz konkursów na udzielanie świadczeń zdrowotnych dla potrzeb szpitala.

W dniu 8 stycznia br. ogłoszony został konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej w zakresie Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. W przypadku złożenia ofert i pozyskania większej liczby lekarzy niż dotychczas możliwa będzie zmiana organizacji udzielania świadczeń zdrowotnych zmierzająca do zwiększenia liczby dyżurów lekarskich w obu lokalizacjach.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski