środa, 28 lipca 2021

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Współpracy w radzie powiatu raczej nie będzie

07.01.2019 13:00 | 43 komentarze | juk

Ciąg dalszy dyskusji po wypowiedzi wicestarosty Tadeusza Skatuły o „dobrej zmianie” i zadłużeniu szpitala. Senator Adam Gawęda mówi o odpowiedzialności za wypowiadane słowa. Natomiast powiatowi radni PiS-u wydają oświadczenie i zapewniają, że nie będą żyrantem obecnego obozu władzy.

Współpracy w radzie powiatu raczej nie będzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nie gasną echa wypowiedzi nowego wicestarosty powiatu wodzisławskiego Tadeusza Skatuły. Przypomnijmy, że w rozmowie z Nowinami Wodzisławskimi tuż po inauguracyjnej sesji rady powiatu powiedział: – Po 2,5-letniej przerwie wracam na pokład. (...). Tematy powiatu nie są mi obce, jednak przed nami wiele wyzwań. Na pewno jednym z największych jest szpital. Jeszcze niedawno mówiono, że przyszła „dobra zmiana”. A dziś to oznacza dla szpitala, że jest prawie 45 mln zł zobowiązań i trudna sytuacja kadrowa. Do jego słów odniosła się już Dorota Kowalska, dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach, która zapowiedziała: „jeśli tak nierzetelne informacje będą nadal przekazywane, to rozważę możliwość złożenia rezygnacji z pełnionej funkcji”. Sprawę skomentowali na ostatniej sesji powiatu wodzisławskiego senator Adam Gawęda i tamtejsi radni Prawa i Sprawiedliwości.

Nagana od senatora

Na początku swojego wystąpienia Adam Gawęda wytłumaczył, że jego obecność na obradach nie jest przypadkowa, a wynika z troski o dobro powiatu i jego mieszkańców. - Nie sposób w tym miejscu nie przypomnieć wywiadu, którego udzielił wicestarosta Skatuła - mówił senator. Zauważył, że każda osoba publiczna powinna mieć świadomość, że jej wypowiedzi mają duże znaczenie, a co za tym idzie również oddźwięk. - Nasze słowa kierowane w przestrzeń publiczną powinny być odpowiedzialne - podkreślał Gawęda. Przypomniał zebranym, że wodzisławski i rydułtowski szpital jest ważną placówką na mapie powiatu wodzisławskiego. - Kiedy szukamy pomocy i ratunku, to właśnie on jest najbliżej nas i powinien dobrze funkcjonować i się rozwijać - mówił senator. - Jakiekolwiek działanie skierowane przeciwko niemu, są nierozważne - dodał. Zauważył również, że dobro wspólne - jakim bez wątpienia jest lecznica - zobowiązuje do szukania porozumień ponad podziałami. A, zdaniem Gawędy, są tylko zapowiedziami starosty, które nie mają żadnego pokrycia w czynach.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski