Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Atak zimy w Tatrach. Zasypane obserwatorium na Kasprowym Wierchu

03.01.2019 18:51 | 0 komentarzy | acz

Przez noc w Tatrach spadło kilkadziesiąt centymetrów świeżego śniegu, grubość pokrywy na Kasprowym przekracza 1,5 metra. Zobaczcie w jakich warunkach pracuje ekipa IMGW. 

Atak zimy w Tatrach. Zasypane obserwatorium na Kasprowym Wierchu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Tatrach obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego. TPN nie prowadzi sprzedaży biletów wstępu na teren Parku. Szlak prowadzący drogą do Morskiego Oka jest zamknięty.Wszystkie szlaki znajdują się pod grubą warstwą śniegu i pod głębokimi zaspami. Widzialność jest ograniczona z powodu nisko zalegających chmur i silnie wiejącego wiatru, powodującego zawieje i zamiecie, co uniemożliwia orientację w terenie i może być przyczyną pobłądzeń.

Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne IMGW-PIB na Kasprowym Wierchu to komórka organizacyjna Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Obserwatorium mieści się w najwyżej położonym budynku w Polsce, znajdującym się na wysokości 1987 m n.p.m., na szczycie Kasprowego Wierchu.Budynek obserwatorium meteorologicznego na Kasprowym Wierchu wzniesiony został w latach 1936–1937.

Opuszczenie budynku Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Kasprowym Wierchu nie należało dziś do najłatwiejszych zadań. Zobaczcie film:

https://tatromaniak.pl/aktualnosci/tak-wygladalo-dzis-wyjscie-z-obserwatorium-na-kasprowym-wierchu-film