Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Bartłomiej Mielnik o planach wydobycia szczątków samolotu z II wojny światowej

05.01.2019 18:30 | 0 komentarzy | OQL

Przedstawiciel Stowarzyszenia Odra 1945 o uporczywym braku wolnego czasu i wielkich planach na 2019 rok.

Bartłomiej Mielnik o planach wydobycia szczątków samolotu z II wojny światowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plusy. Rok 2018 to dla Stowarzyszenia ODRA 1945 czas, w którym działo się wiele dobrego. Nawiązaliśmy współpracę z wieloma organizacjami, z których najważniejsza to trwała współpraca z Zamkiem Piastowskim w Raciborzu. Udało nam się skompletować i złożyć wniosek do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (co nie było łatwym zadaniem) o wydanie pozwolenia na przeprowadzenie badań terenowych w 2019 roku.

Minusy. Największy minus to czynnik, na który nie mamy wpływu, czyli czas. Nasze działania z każdym rokiem się intensyfikują i pracy jest coraz więcej. Pojawiają się nowe tematy, niektóre badamy już ponad 2 lata i wciąż znajdujemy nowe informacje, a czasu wciąż tyle samo, czyli mało.

Oczekiwania. Rok 2019 planujemy jako rok spędzony głównie w terenie. Mamy nadzieję, że cała tzw. biurokracja, która jest niezbędna przy naszych działaniach, nie przysłoni tego, czym się zajmujemy i nie ugrzęźniemy w papierach. Do tej pory również nasza współpraca z prezydentem Mirosławem Lenkiem układała się dobrze i mamy nadzieję, że w 2019 nasze relacje z aktualnymi władzami miasta się nie zmienią. W 2019 roku, wspólnie z innym stowarzyszeniem oraz muzeum, mamy brać udział w wydobyciu szczątków samolotu z czasów II wojny światowej - liczymy na to, że uda nam się to zrealizować.