Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Lego City - idealne klocki na każdą okazję

02.01.2019 14:04 | 0 komentarzy | MK

Lego City to wyjątkowa seria, która jest chętnie wybierana zarówno przez najmłodszych jak i starszych miłośników klocków tej popularnej marki. Wynika to przede wszystkim ze zróżnicowanej oferty bardzo starannie zaprojektowanych zestawów, które jednocześnie zachowują spójność tematyczną.

Lego City - idealne klocki na każdą okazję
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  1. Najciekawsze zestawy klocków Lego
  2. Krótka historia klocków marki Lego
  3. Klocki, które rozwijają wyobraźnię
  4. Gdzie kupić oryginalne Lego w dobrych cenach?

Seria klocków oznaczona jako City składa się tak naprawdę z wielu różnych zestawów tematycznych, dzięki czemu każe dziecko - oraz dorosły, bo są one kupowane również przez starszych kolekcjonerów - znajdzie tu swój wymarzony zestaw.

Najciekawsze zestawy klocków Lego

Ogromny wybór klocków LEGO tej serii sprawia, że czasami trudno jest znaleźć odpowiedni zestaw, szczególnie jeżeli ktoś chce mieć pewność, że będzie to trafiony prezent. W takich przypadkach warto postawić na te, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród fanów. Na chwilę obecną niewątpliwie są to między innymi zestaw Arktyczny samolot dostawczy, który składa się z ogromnego samolotu, lodołamacza, góry lodowej, tygrysa oraz aż czterech minifigurek. Zestaw klocków obejmuje 707 elementów. Kolejną ciekawą propozycją są niewątpliwie klocki Lego Pociąg Towarowy, który zachwyci zarówno osoby zbierające klocki jak i największych miłośników pociągów. Zestaw ten umożliwia samodzielne zbudowanie dużego składu, który tworzony jest przez pociąg towarowy, silnik, kilka wagonów oraz wóz opancerzony. W zestawie znajduje się również centrum zarządzania ruchem i wózek widłowy. Do tego dochodzi sześć minifigurek. Jakby tego było mało, po zbudowaniu pociągu można nim sterować za pomocą specjalnego pilota, który znajduje się w zestawie. Zapewni to wiele godzin niezapomnianej zabawy. Wrażenie robi również liczba elementów, które znajdują się w zestawie: 1226. Warto również wspomnieć o zestawie klocków o nazwie Kopalnia, w którym można znaleźć specjalny pojazd - kruszarkę, wywrotkę, wózki kopalniane, kopalnię i mobilne laboratorium dla sześciu dołączonych minifugirek. Cały zestaw składa się z 883 elementów. Zarówno powyższe propozycje klocków jak i wiele innych zestawów można znaleźć na stronie sklepu, który specjalizuje się w klockach lego city. Pełna oferta sklepu z klockami składa się z ponad półtora tysiąca zestawów, dzięki czemu nie ma ryzyka, że nie uda się tu kupić wymarzonych klocków.

Krótka historia klocków marki Lego

Firma Lego została założona przez Olego Kirka Christiansena w 1932 i początkowo zajmowała się produkowaniem zabawek z drewna. Z czasem jednak skupiła się na klockach, które szybko zdobyły ogromną popularność na całym świecie. Siedziba firmy Lego znajduje się w Billund (Dania), a na chwilę obecną zatrudnia ona kilkanaście tysięcy osób. Chociaż logo marki ulegało wielu istotnym zmianom na przestrzeni lat, to obecne pozostaje niezmienne już od 1998 roku. Podobne do klocków Lego zabawki produkuje również wiele innych firm, jednak nigdy nie udaje im się osiągnąć tak wysokiej jakości jak ma to miejsce w przypadku duńskiego producenta. Dzięki temu nawet klocki sprzed kilkunastu lat nie tylko pasują do nowych elementów, ale też wciąż dobrze zachowują swoje właściwości i ładnie przylegają. Dzięki temu zabawa klockami Lego to prawdziwa przyjemność, chociaż nie brakuje osób, które kupują je w celach kolekcjonerskich i raz zbudowanych zestawów nigdy już nie rozkładają. Są nawet osoby, które zbierają Lego w oryginalnych opakowaniach, bez otwierania ich z folii.

Klocki, które rozwijają wyobraźnię

Seria LEGO City to najlepszy pomysł na prezent dla dziecka, gdyż są to wysokiej jakości zabawki, które pozwalają rozwijać wyobraźnię dziecka. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, aby klocki, które początkowo wykorzystało się do budowy domku, przerobić na robota z przyszłości, a zwykły samochód straży pożarnej zamienić w statek kosmiczny. Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę wyobraźnia oraz... dostęp do klocków. Dzięki temu, że można je dowolnie łączyć, dzieci dysponujące wieloma różnymi zestawami mogą bawić się tak naprawdę bez końca, nieustannie tworząc nowe i ciekawe zestawy. W internecie można znaleźć wiele gotowych instrukcji (zarówno oficjalnych jak i tych tworzonych przez miłośników składania klocków Lego), dzięki czemu zawsze można znaleźć inspiracje i na nowo wykorzystać raz kupione klocki.

Gdzie kupić oryginalne Lego w dobrych cenach?

Chcąc sprezentować komuś klocki, z których na pewno taka osoba będzie zadowolona, należy tylko pamiętać o tym, aby wybrać oryginalny zestaw. W przeciwnym razie jakość zakupionych klocków może mocno odbiegać od oczekiwań i wręcz uniemożliwić złożenie zestawu. Dodatkowo część sklepów oferuje zestawy LEGO po wysokich cenach, przez co wielu rodziców zmuszonych jest to zrezygnowania z takiego zakupu. Na szczęście, wspomniany wcześniej sklep internetowy z klockami marki Lego zapewnia nie tylko największy wybór rozmaitych zestawów i szybkie terminy realizacji, ale też umożliwia ich zakup w bardzo atrakcyjnych cenach. Dodatkowo regularnie pojawiają się na stronie różne promocje, dzięki którym można obniżyć koszty zakupu zabawek.

Materiał zewnętrzny