środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Patrol

PILNE:

Trzy pożary i potrącenie pieszego czyli Nowy Rok strażaków z powiatu raciborskiego

02.01.2019 09:21 | 0 komentarzy | żet

1 stycznia 2019 roku strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji sześć razy, interweniując w Kuźni Raciborskiej i Raciborzu.

Trzy pożary i potrącenie pieszego czyli Nowy Rok strażaków z powiatu raciborskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza interwencja strażaków w 2019 roku polegała na ugaszeniu pożaru piwnicy w budynku przy ul. Bosackiej w Raciborzu (godz. 2.13), gdzie paliły się meble. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 3 tys. zł. Do szpitala trafił 40-letni mężczyzna, który doznał oparzeń dłoni. O godz. 3.32 strażacy ugasili pożar drzewka przy ul. Wschodniej w Raciborzu.

Kolejna interwencja strażaków dotyczyła zadymienia w budynku przy ul. Kościuszki w Raciborzu (godz. 12.00). Okazało się, że przyczyną zadymienia była tzw. cofka dymu. Obyło się bez strat i osób poszkodowanych. Następnie strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku przy ul. Opawskiej w Raciborzu (godz. 17.44), gdzie kierujący volkswagenem potrącił 52-letniego mężczyznę. Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 1,5 tys. zł (więcej informacji: Pijany i bez odblasków szedł środkiem drogi. Nie zauważył go kierowca golfa...).

Ostatnia interwencja dotyczyła pożaru w piwnicy budynku wielorodzinnego przy ul. Kościuszki w Kuźni Raciborskiej. Płonął rower, który został ugaszony przez mieszkańców jeszcze przed przybyciem strażaków. Przypuszczalnie przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 100 zł.