środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Życzenie na 2019 rok? Żeby Wodzisław stał się liderem w walce ze smogiem

02.01.2019 07:00 | 7 komentarzy | mak

- Życzyłbym sobie aby Wodzisław stał się regionalnym liderem skutecznej walki ze smogiem - podkreśla wodzisławianin Kacper Biernacki ze stowarzyszenia Wodzisław 2.0. A co uważa za plusy i minusy minionego roku?

Życzenie na 2019 rok? Żeby Wodzisław stał się liderem w walce ze smogiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plusy: Zdecydowanym plusem tego roku był fakt, że udało się sformalizować naszą grupę działaczy w stowarzyszenie Wodzisław 2.0. Daje nam to wiele nowych możliwości i perspektyw działań na przyszłość.

Minusy: Za minus uważam fakt braku konkretnego planu poprawy jakości powietrza w Wodzisławiu. Jest to dla mnie bardzo istotna kwestia, mająca bezpośredni wpływ na zdrowie nas wszystkich. Przykrym jest fakt, że władza po raz kolejny podchodzi do tego niepoważnie.

Podsumowanie: Rok 2018 uważam za bardzo udany. Udało się zrealizować sporą część naszych założeń, utworzyć merytoryczną opozycję, która daje nadzieje na zatrzymanie ciągłego zadłużania miasta oraz przypływ inwestorów. Po tym jak pokazliśmy się w wyborach, chęć współpracy z naszym stowarzyszeniem wyraziło sporo bardzo wartościowych osób. To też daje nadzieję na to, że nasze przyszłe działania będą jeszcze bardziej interesujące i skuteczne.

Oczekiwania: W roku 2019 życzyłbym sobie aby Wodzisław stał się regionalnym liderem skutecznej walki ze smogiem. Jeśli uda się zrealizować chociaż część zaplanowanych działań, to jakość życia mieszkańców naszego miasta zdecydowanie się poprawi.

Ludzie:

Kacper Biernacki

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.