środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Dachowanie i pożary [WEEKENDOWY RAPORT STRAŻAKÓW]

31.12.2018 10:42 | 0 komentarzy | żet

Strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali w miejscowościach Krzanowice, Kuźnia Raciborska, Pogrzebień, Ponięcice, Racibórz oraz Tworków.

Dachowanie i pożary [WEEKENDOWY RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza interwencja odnotowana przez strażaków 28 grudnia dotyczyła pożaru w piwnicy budynku jednorodzinnego przy ul. Raciborskiej w Krzanowicach. Ogień szybko ugaszono. Przyczyną pożaru było składowanie materiałów palnych zbyt blisko pieca centralnego ogrzewania. Lokatorzy opuścili budynek o własnych siłach, nie odnieśli obrażeń.

O godz. 13.12 strażacy otrzymali zgłoszenie o samochodzie znajdującym się rowie przy ul. Wierzyńskiego w Raciborzu. Na miejscu okazało się, że samochód nie jest uszkodzony i nie stwarza zagrożenia.

Niespełna trzy godziny później strażacy udali się na ulicę Kornowacką w Pogrzebieniu, gdzie kierujący bmw wjechał do rowu, uderzając przy tym w betonowy mostek. Ratownicy pogotowia przebadali czterech uczestników kolizji. Okazało się, że nie odnieśli poważniejszych obrażeń, odmówili również przewiezienia do szpitala celem wykonania dokładnych badań. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 10 tys. zł.

W sobotę 29 grudnia strażacy wyjeżdżali z bazy przy ul. Reymonta tylko raz - o godz. 13.07 udali się do jednego z obiektów przy ul. Opawskiej w Raciborzu, gdzie uruchomił się system wykrywania pożarowego. Na miejscu okazało się, że był to fałszywy alarm.

W niedzielę 30 grudnia strażacy interweniowali na dk 45 w Ponięcicach, gdzie o godz. 5.24 doszło do dachowania seata ibizy. Kierujący nie odniósł obrażeń, a wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 2 tys. zł.

O godz. 16.19 strażacy usunęli konar z jezdni ulicy Ocickiej w Raciborzu, natomiast o godz. 16.23 oraz 19.42 ugasili pożary sadzy w kominach domów jednorodzinnych w Tworkowie (ul. Ogrodowa) oraz Raciborzu (ul. Kozielska). W obu tych zdarzeniach obyło się bez strat i osób poszkodowanych.

Ostatnia jak do tej pory interwencja strażaków polegała na ugaszeniu pożaru śmieci w piwnicy budynku wielorodzinnego przy ul. Kościuszki w Kuźni Raciborskiej. Do pożaru doszło 31 grudnia o godz. 1.11