Czwartek, 24 września 2020

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Patrol

Dziewięćdziesięciolatek spowodował kolizję na A4 w Sośnicy. Wjechał prosto w samochód pijanego kierowcy

31.12.2018 07:21 | 3 komentarze | acz

Kierowca z Katowic nie dostosował prędkości do panujących warunków, więc nie zdążył opanować pojazdu i wyhamować. Doprowadził tym samym do stłuczki, na szczęście niegroźnej w skutkach. Sytuacja jakże częsta na naszych drogach. Ta sprawa różniła się jednak nieco od innych. Starszy pan, doprowadzając do kolizji, ujawnił przy okazji pijanego kierowcę.

Dziewięćdziesięciolatek spowodował kolizję na A4 w Sośnicy. Wjechał prosto w samochód pijanego kierowcy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

27 grudnia około godziny 15.30 na autostradzie A4 w Gliwicach, w rejonie węzła Sośnica, doszło do kolizji. Wzywającym policję był 26-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, kierujący osobowym hyundaiem, w którego uderzył mały volkswagen polo, kierowany przez 90-letniego katowiczanina. Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości przez kierowcę volkswagena, a w konsekwencji utrata panowania nad pojazdem i uderzenie w auto jadące w tym samym kierunku. Na sprawcę nałożono mandat i sześć punktów karnych.

Funkcjonariusze komisariatu autostradowego odkryli jednak jeszcze pewien ciekawy fakt. Otóż pokrzywdzony w kolizji, ten, który wezwał policję, był nietrzeźwy – w jego organizmie krążył prawie promil alkoholu. Mundurowym nie pozostało nic innego, jak zatrzymać młodemu mężczyźnie prawo jazdy i sporządzić dokumentację procesową do czekającej go sprawy sądowej.