środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Areszt dla handlarzy śmiercią z Mikołowa. Dziewięć osób zatrutych, trzy z nich nie żyją [FILM]

30.12.2018 20:55 | 0 komentarzy | acz

Mężczyźni zatrzymani przez mikołowskich policjantów w związku ze śmiercią 3 osób, usłyszeli już zarzuty i trafią do aresztu. 17-latek, 31-latek i 35-latek odpowiedzą za sprowadzenie niebezpieczeństwa utraty życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu niebezpiecznych dopalaczy oraz handel nimi.

Areszt dla handlarzy śmiercią z Mikołowa. Dziewięć osób zatrutych, trzy z nich nie żyją [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W pierwszym dniu świąt w powiecie mikołowskim zmarli dwaj mężczyźni w wieku 22 i 23- at oraz 35-letnia kobieta. Wszyscy najprawdopodobniej zatruli się dopalaczami. Następnego dnia mikołowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 17, 31 i 35-lat pośredniczących w obrocie tymi niebezpiecznymi substancjami. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Śledczy zarzucają im sprowadzenie niebezpieczeństwa utraty życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu niebezpiecznych dopalaczy oraz handel nimi. Dodatkowo najstarszy z mężczyzn odpowie także za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mikołowski sąd aresztował 35-latka, również decyzją sądu do aresztu trafią pozostali dwaj mężczyźni - 31 i 17-latek. Grozi im nawet 12 lat za kratami.

W sumie pokrzywdzonych zostało 9 osób, które zażyły niebezpieczne substancje. Trzy z nich nie żyją, kilka przebywało lub przebywa w szpitalach. Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z dopalaczami: zażycie nawet niewielkiej ilości może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo. Jeżeli ktokolwiek podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.