Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Co z dojazdem do przedszkola?

28.12.2018 07:00 | 2 komentarze | art

Rośnie przedszkole w Gołkowicach. Budynek zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, będzie gotowy w 2020 r. Na razie to jedne wielki plac budowy, ale już pojawiają się pytania o dojazd do nowego obiektu oraz jego otoczenie.

Co z dojazdem do przedszkola?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecnie dojazd do budowanego obiektu prowadzi przez mało okazały plac Spółdzielni Kółek Rolniczych. – Rzeczywiście, na ten moment dojazd jest mocno utrudniony, bo trzeba przejechać przez plac SKR-u, a jak on wygląda to każdy widzi – przyznaje Tomasz Kasperuk, zastępca wójta Godowa. Na placu prowadzona jest wszelaka działalność. Są stare okna, maszyny budowlane, worki ze śmieciami, a nawet zdezelowane maszyny rolnicze. Sam plac jest mocno zabrudzony i dziurawy tak bardzo, że aby przez niego przejechać, trzeba mocno uważać by nie uszkodzić sobie samochodu. Trudno wyobrazić sobie by w przyszłości rodzice mieli tędy dowozić swoje pociechy do nowej placówki. W urzędzie gminy zapewniają, że tak nie będzie.

– Gmina posiada działkę, którą zostanie poprowadzony dojazd do przedszkola, również od strony ulicy Piotrowickiej, ale nieco bliżej, niż wjazd na plac SKR-u. Natomiast będziemy chcieli rozmawiać z Kółkiem o tym, żeby przejąć teren bazy, bo nie wygląda on zbyt dobrze, a chcemy by przedszkole miało przyjemne dla oka otoczenie – mówi Kasperuk. – Będziemy o tym z SKR-em na pewno dyskutować – kończy zastępca wójta.

(art)