Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Wigilijny barszcz i opłatek niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]

24.12.2018 10:32 | 0 komentarzy | żet

Smacznie i wzruszająco było w miniony czwartek w Brax'Tonie na raciborskim rynku, gdzie zorganizowano świąteczne spotkanie opłatkowe dla podopiecznych świetlicy środowiskowej Caritasu, która działa przy ul. Kozielskiej w Raciborzu.

Wigilijny barszcz i opłatek niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prowadzona przez Caritas świetlica przy ul. Kozielskiej w Raciborzu działa tam od szesnastu lat. Dobrą duszą wspierającą placówkę jest Henryk Siedlaczek, były poseł, obecnie radny sejmiku. - To z jego inicjatywy spotykamy się już któryś raz na Wigilii - mówi Katarzyna Mudryk, która pracuje w świetlicy od samego początku.

W świetlicy od poniedziałku do piątku prowadzona jest terapia zajęcia dla osób dorosłych z różnym stopniem niepełnosprawności. Są to przede wszystkim mieszkańcy powiatów raciborskiego oraz głubczyckiego.

W zorganizowanym 20 grudnia spotkaniu opłatkowym wzięli udział podopieczni świetlicy, terapeuci, Henryk Siedlaczek oraz ks. Zbigniew Cieśla (na zdj.), proboszcz parafii Raciborzu-Studziennej, który jest jednocześnie dyrektorem rejonu raciborskiego Caritasu Diecezji Opolskiej.

Ludzie:

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.