Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

W Rudach pamiętają o starszych i samotnych

24.12.2018 07:42 | 0 komentarzy | ż

Wieloletnią tradycją w Rudach jest Wigilia dla osób starszych i samotnych. Także w tym roku zorganizowano takie spotkanie. 

W Rudach pamiętają o starszych i samotnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przygotowaniem i obsługą spotkania wigilijnego zajęło się Koło Gospodyń, które jak nakazuje tradycja przygotowało pełny zestaw 12 dań. - Za ogrom pracy i poświęconego na to czasu wszystkim paniom z  Koła Gospodyń bardzo dziękujemy - mówi sołtys Wojciech Węglorz.

Dopisali zaproszeni uczestnicy tego wieczoru, zjawiło się 60 osób i zaproszeni goście: burmistrz Paweł Macha, zastępca burmistrza Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, radny powiatowy Adrian Plura, radni miejscy Adrian Lepiarczyk, Roman Wilk, Manfred Wrona, Henryk Wrzosok oraz księżą z rudzkiej parafii: proboszcz Sebastian Śliwiński, dziekan Gotfryd Fesser, oraz ks. dyrektor Jan Rosiek.

Po złożeniu wzajemnych życzeń i podzieleniu się opłatkiem przystąpiono do spożywania wigilijnej wieczerzy. Przerwy w konsumpcji zajmowało wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie pani Krystyny Lampert. Miłą niespodziankę dla uczestników przygotował nauczyciel muzyki w miejscowej szkole pan Krzysztof Weingarth, który wraz z zespołem wokalnym złożonym z uczniów szkoły umilał czas wigilijnej wieczerzy kolędami i pastorałkami. - Dziękujemy panu Krzysztofowi i jego zespołowi. Tak w miłej świątecznej atmosferze minął wieczór, który przynajmniej na chwilę pozwolił zapomnieć o kłopotach dnia codziennego i poczuć magię świąt Bożego Narodzenia - relacjonuje W. Węglorz.

Korzystając z okazji sołtys Rud składa wielkie podziękowania Kołu Gospodyń za przygotowanie i obsługę, a także sponsorom i ofiarodawcom: piekarni Jadwigi i Piotra Szymurów, sklepowi "Na rogu"(Marian Malejka), Pawilonowi Orchidea (Bogumiła Tworuszka), piekarni Piotra Szwedy. - Dziękujemy również księżom Sebastianowi Śliwińskiemu i Janowi Rosiek. Podziękowania od uczestników tego spotkania i miłe słowa są zapewne najlepszą formą podziękowania i wdzięczności za trud włożony w przygotowanie tego spotkania wigilijnego - kończy W. Węglorz.

źródło: W. Węglorz, oprac. ż

Ludzie:

Adrian Plura

Adrian Plura

Radny Powiatu Raciborskiego.

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.