Sobota, 12 czerwca 2021

imieniny: Janiny, Onufrego, Leona

RSS

W Raciborzu chcą uruchomić filię Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

23.12.2018 12:00 | 3 komentarze | mad

O propozycji informował starosta Grzegorz Swoboda (na zdj.).

W Raciborzu chcą uruchomić filię Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Filia najprawdopodobniej miałaby funkcjonować na terenie Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Starosta zaproponował, aby zabezpieczyć na ten cel pięć tysięcy złotych w budżecie na przyszły rok. Pieniądze miałyby być wydatkowane na dostosowanie pomieszczenia.

O potrzebę stworzenia miejsca dopytywał radny Tomasz Kusy. Starosta wyjaśnił, że osoba pracująca w tym punkcie głównie miałaby zajmować się obsługą mieszkańców w kwestii dofinansowań w ramach programu „Czyste powietrze”. Chodzi o pieniądze na termomodernizację czy wymianę źródeł ciepła. – Myślę, że ta osoba będzie przede wszystkim służyć informacją naszym mieszkańcom z powiatu – mówił G. Swoboda. – Będzie informatorem, ale również pomocnikiem w możliwości składania wniosków – dodał.

Tomasz Kusy cieszył się z takiej decyzji. Dodał, że chciał nawet prosić na sesji o taki krok. Mówił również o pomocy dla gmin w tym temacie. Argumentował, że dodzwonienie się do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach jest trudne. – Te linie są ciągle zajęte – komentował.

(mad)

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Tomasz Kusy

Tomasz Kusy

Radny powiatowy, szef komisji rewizyjnej i klubu PiS