Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Zmiany w Rudniku. Gmina ma wicewójta

19.12.2018 09:52 | 2 komentarze | mad

Powołanie nastąpiło w poniedziałek 17 grudnia.

Zmiany w Rudniku. Gmina ma wicewójta
Wicewójt Tomasz Kruppa w swoim gabinecie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To 36-letni Tomasz Kruppa. Pochodzi z Rudnika, sporą część życia spędził jednak w Niemczech. Jest żonaty, ma trójkę dzieci. Obecnie mieszka w Raciborzu-Studziennej (to rodzinna miejscowość żony).

Zastępca Piotra Rybki ukończył Wydział Pielęgniarstwa (studia licencjackie) w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu, następnie wybrał się na studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Pierwsze doświadczenie w medycynie zdobywał w raciborskim szpitalu na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej. Później wyjechał do Niemiec, tam pracował w klinice na terenie Leverkusen. Kolejno w zakładzie Bayera (przedsiębiorstwo chemiczne i farmaceutyczne), gdzie w stacji dializ był kierownikiem, tam też nabywał pierwszych szlifów na funkcji kierowniczej. Po kilku latach przeniósł się do Kliniki Uniwersyteckiej w Kolonii, gdzie jako zastępca kierownika pracował w stacji dializ. W grudniu tego roku powrócił na stałe do Polski.

W gestii T. Kruppy oprócz zastępowania wójta podczas jego nieobecności mają być: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ośrodki zdrowia: w Rudniku, Łubowicach oraz Szonowicach, Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa w Łubowicach, Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych oraz doglądanie oświaty.

T. Kruppa mówi, że w związku ze swoim wykształceniem chce poprawić funkcjonowanie ośrodków zdrowia. Zapowiada współpracę z dyrektorem placówek Markiem Dudą. Z racji, że sporą część swojego życia spędził w Niemczech, zauważa, że jest mu bliska społeczność niemiecka, stąd też opieka nad Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa. – To nasza perełka – komentuje.

Wicewójt nie ukrywa, że Piotr Rybka rozmawiał z nim już o współpracy przy poprzednich wyborach samorządowych, jednak wówczas ponownie wygrał Alojzy Pieruszka. Do rozmów powrócono i przy tych wyborach. Piotr Rybka zwyciężając wybory, zaprosił tym samym Tomasza Kruppę do współpracy. – Wójt obdarzył mnie sporym zaufaniem – zauważa T. Kruppa.


Powołanie w gminie Rudnik wicewójta nie jest nowością. Swojego zastępcę miał urzędujący w latach 1990-2002 wójt Hubert Miczko, a był nim najpierw Jan Deńca, a później Henryk Panek. Z kolei w latach 2002-2006 za kadencji wójta Dominika Koniecznego funkcję zastępcy sprawował Norbert Parys. Alojzy Pieruszka z kolei delegował swoje kompetencje na ówczesną sekretarz.

Ludzie:

Alojzy Pieruszka

Alojzy Pieruszka

Były wójt gminy Rudnik.

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.

Tomasz Kruppa

Tomasz Kruppa

Wicewójt gminy Rudnik