Czwartek, 23 maja 2019

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Młodzież Tischnera ponownie w szpitalu

17.12.2018 14:52 | 0 komentarzy | AgaKa

Uczniowie II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera po raz kolejny wzięli udział w nietypowej lekcji biologii i chemii. Dzięki podpisanej w styczniu umowie z Powiatowym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim mogli w praktyce zobaczyć to, o czym uczą się na lekcjach.

Młodzież Tischnera ponownie w szpitalu
fot. Powiat Wodzisławski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzięki cyklicznym zajęciom odbywającym się na terenie szpitala młodzież poznaje tajniki zawodów okołomedycznych. W ramach współpracy prowadzone są spotkania, w czasie których uczniowie uczestniczą w zajęciach w Laboratorium Mikrobiologicznym w ZPS, a także zajęcia instruktażowe w pracowni diagnostyki obrazowej RTG, w Poradni  Kardiologicznej, Poradni Urazowo-Ortopedycznej oraz Stacji Pogotowia Ratunkowego. Dzięki tym zajęciom młodzież utwierdza się w przekonaniu, że niesienie pomocy jest nadrzędnym celem każdego człowieka, a przede wszystkim osób zatrudnionych w służbie zdrowia.

Dodatkowo w ramach współpracy, podczas Dnia Nauki organizowanego co roku w szkole, pracownicy szpitala prowadzą wykłady i zajęcia warsztatowe. Wyjątkowym wydarzeniem w ramach współpracy było też zorganizowanie konkursu Literacko-Plastycznego, gdzie główną nagrodą był lot samolotem ufundowany przez dyrektora PPZOZ Dorotę Kowalską.