Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Warsztaty z ozobotami. Co to za urządzenia?

14.12.2018 12:09 | 0 komentarzy | d

8 grudnia w Szkole Podstawowej numer 15 w Raciborzu zorganizowano kiermasz świąteczny, wtedy też odbyły się pierwsze warsztaty z ozobotami.

Warsztaty z ozobotami. Co to za urządzenia?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Ozoboty to małe roboty, które zostały zakupione przez Radę Rodziców w celu rozwijania umiejętności programowania, a przede wszystkim rozwoju logicznego i algorytmicznego myślenia, szukania optymalnych rozwiązań oraz kreatywności wśród dzieci i młodzieży – tłumaczy Maria Senftleben, nauczycielka informatyki, która jest też inicjatorką zakupu urządzeń. Nauczycielka dodaje, że zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem robotów można poprowadzić prawie z każdego przedmiotu. - Jest to też doskonała alternatywa dla wykorzystania wolnego czasu – zauważa.

Warsztaty przeprowadzane w trakcie kiermaszu cieszyły się szerokim zainteresowaniem, te prowadzili: Róża Szramek, Maria Senftleben, Marek Biliński i Tomasz Furman. - Dzięki zakupionym ozobotom, po zakończeniu przerwy świąteczno-noworocznej będą mogły ruszyć planowane od dawna zajęcia z robotyki – informuje placówka.

źródło: SP 15, opr. (d).