Poniedziałek, 18 marca 2019

imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwała

RSS

Wodzisławski przedsiębiorca krytykuje obniżkę podatków

13.12.2018 13:51 | 23 komentarze | art

Wodzisławski przedsiębiorca skrytykował obniżkę podatków lokalnych. – Mi to nic nie daje, a spowodowało szaloną wyrwę w budżecie miasta – skomentował w filmiku zamieszczonym na swoim profilu w mediach społecznościowych. Mirosław Nowak, bo to jego opinia, jest radnym powiatowym Koalicji Obywatelskiej.

Wodzisławski przedsiębiorca krytykuje obniżkę podatków
Mirosław Krzysztof Nowak. Fot. screenshot
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Ostatnio uchwalono nie najlepszą moim zdaniem – bo też jestem przedsiębiorcą - uchwałę o obniżeniu podatków. 1 czy 11 groszy (11 gr. wynosi obniżka podatku od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – przyp. red.) to żadna obniżka, a spowodowała wyrwę w budżecie miasta na 400 tys. zł – ocenił Nowak, który dodał, że chciałby, aby jego miasto rozwijało się stabilnie. – Myślę, że to nie była dobra decyzja, panowie radni miejscy. Apeluję wycofajcie się z tego – powiedział radny.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że Nowak jako radny powiatowy jest członkiem koalicji, którą KO współtworzy w radzie powiatu ze Wspólnotą Samorządową. Z kolei w radzie miejskiej Wspólnota tworzy koalicję m.in. z PiS-em i kilkoma radnymi z mniejszych komitetów. I to ta koalicja zdecydowała o obniżce podatków, wbrew prezydentowi Mieczysławowi Kiecy, który chciał podwyżki podatków o stopień inflacji.

Jeden z inicjatorów obniżki Dezyderiusz Szwagrzak ze Wspólnoty Samorządowej tłumaczył, że radni poprzez obniżkę chcieli dać sygnał przedsiębiorcom, że w Wodzisławiu nie będzie corocznego podwyższania podatków.