Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

W piątek spotkajmy się na Gwiazdce Serc

13.12.2018 18:30 | 0 komentarzy | ma.w

Osiemansty raz odbędzie się w Raciborzu impreza charytatywna RIG. Nowiny zaśpiewają tam piosenkę pt. „Una noche mas” – Jeszcze jedna noc. To już nasz drugi występ na tym koncercie.

W piątek spotkajmy się na Gwiazdce Serc
Zespół "Nowin Raciborskich" podczas próby w MDK-u. Od lewej: Marek Kuder, Lucyna Kretek-Tomaszewska, Paweł Okulowski, Monika Pilch i Katarzyna Gruchot. Z tyłu Mariusz Weidner i Dawid Machecki.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nasz nowy utwór napisany został przez Katarzynę Gruchot, która wymyśliła doń melodię, a dopracowali go muzycznie Marek Kuder i zespół Pompa Band. Początkowo przypominał miłosne ballady z lat 80., ale na ostatnich próbach dostał rockowych ostróg. Opowiada o młodym piłkarzu z Borucina, który poznaje na imprezie u Konrada Migockiego (wiceprezes RIG) dziennikarkę marzącą o sensacyjnym artykule.

„Nowiny” wystąpią na Gwiazdce w doborowym towarzystwie. Zarówno profesjonalistów jak Marzena Korzonek czy Manuela Krzykała z zespołem Skaza jak i wielu amatorów. W zestawie tych wykonawców znaleźli się m.in.: Henryk Siedlaczek, Krzysztof Burek czy Michał Fita. Całość poprowadzą Kamila Besz (Vanessa) z Mariuszem Kaletą (dyr. SP18).

18. Gwiazdka będzie wielką imprezą urodzinową, bo staje się pełnoletnia. Na scenie mają się pojawić kolejne wcielenia Gwiazdki jako dziecka, dziewczynki i młodej kobiety.

Impreza zacznie się o godz. 18.00 i będzie się składała z dwóch ponadgodzinnych bloków przedzielonych krótką przerwą.

Bilety na imprezę można nabyć w siedzibie RIG przy Batorego, Cechu Rzemiosł Różnych, Piwiarni przy Wojska Polskiego oraz w kasie RCK gdzie odbędzie się koncert. Ceny zaczynają się od 20 zł. Wydarzenie najlepiej przeżyć na żywo, w domu kultury, ale będzie też transmisja internetowa prowadzona przez OstrógNet.

(m)

Ludzie:

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Marzena Korzonek

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza