Zwycięski wyjazd Jastrzębskiego Węgla

Pięciu setów potrzebowali zawodnicy Jastrzębskiego Węgla by udowodnić swoją wyższość nad niżej notowanymi siatkarzami Cuprum Lubin. Dwa zdobyte punkty oraz korzystne wyniki innych spotkań pozwoliły jastrzębianom awansować na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili 6:3, jednak po nerwowym początku jastrzębianie zdołali poprawić swoją grę czego efektem było doprowadzenie do remisu po 10. Od tego stanu obraz gry wyrównał się, jednak z czasem przewagę zaczęli osiągać przyjezdni, którzy wyszli na prowadzenie 13:15. Ich przewaga trwała jednak krótko, po chwili na tablicy wyników ponownie pojawił się remis (19:19). Seta po wyrównanej końcówce wygrali lubinianie zwyciężając do 23.

Podrażnieni porażką w partii poprzedniej zawodnicy Jastrzębskiego Węgla drugiego seta rozpoczęli od wysokiego prowadzenia 1:5. Gospodarze otrząsnęli się jednak po mocnym otwarciu "pomarańczowych" i z czasem zmniejszyli przewagę rywali do zaledwie jednego punktu (9:10). Dalsza część gry to wyrównana gra z niewielką przewagą gości, którym ponownie udało się odskoczyć na kilka "oczek". Partia zakończyła się pewnym zwycięstwem przyjezdnych do 19.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia jastrzębian 2:4. Z czasem przewaga podopiecznych Fedrinando de Giorgiego powiększyli przewagę do do sześciu "oczek (5:11). Gospodarze zdołali się co prawda zbliżyć na dwa punkty (16:18), ale nie byli w stanie nawiązać walki z dobrze dysponowanymi gośćmi, którzy pewnie wygrali do 20 obejmując prowadzenie w meczu.

Od początku czwartek odsłony lepiej spisywali się miejscowi, którzy wypracowali sobie trzypunktową przewagę (7:4). Jastrzębianie dzięki świetnej zagrywce Juliena Lyneela zdołali zbliżyć się do przeciwnika na jedno "oczko" (10:9), a po chwili doprowadzili do remisu po 12. W dalszej fazie seta do stanu po 19 gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce gospodarze zdołali osiągnąć trzypunktową przewagę, której nie oddali do końca zwyciężając do 21, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydującą partię od prowadzenia 2:0 rozpoczęli gospodarze, jednak "pomarańczowi" szybko doprowadzili do remisu, a po chwili sami wyszli na trzypunktowe prowadzenie (4:7). W dalszej części seta obraz gry nie uległ zmianie i konsekwentnie i co najważniejsze skutecznie grający jastrzębianie zwyciężyli do 9, a w całym spotkaniu 2:3.

Statuetkę MVP po raz kolejny w tym sezonie otrzymał przyjmujący Jastrzębskiego Węgla - Julien Lyneel.

Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 19:25, 20:25, 25:21, 9:15)

Cuprum: Toobal, Grobelny, Smoliński, Ziobrowski, Yanagida, Marcyniak oraz Gruszczyński (libero), Boruch, Gorzkiewicz, Wachnik, Patucha

Jastrzębski: Kampa, Lyneel, Kosok, Konarski, Fromm, Hain oraz Popiwczak (libero), Bucki, Rusek, Wolański