Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Zygmunt Kobylak zastępcą Zuzanny Tomaszewskiej w komisji oświaty

12.12.2018 15:52 | 0 komentarzy | ma.w

Pierwsze w nowej kadencji obrady komisji oświaty Rady Miasta Racibórz. Z grona jej członków wybrano zastępcę szefowej tego gremium. Został nim radny KWW Tak. - Zygmunt Kobylak. Otrzymał 9 głosów poparcia. Wstrzymały się w głosowaniu dwie radne z "Łączy nas Racibórz" - dr Ludmiła Nowacka i Krystyna Klimaszewska.

Zygmunt Kobylak zastępcą Zuzanny Tomaszewskiej w komisji oświaty
Zygmunt Kobylak i Zuzanna Tomaszewska w prezydium komisji oświaty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zygmunt Kobylak jest oświatowcem z długoletnim doświadczeniem, pracuje w raciborskim Ekonomiku. Startował do rady z komitetu Roberta Myśliwego, jest jedynym kandydatem, który dostał się do samorządu z tej listy wyborczej.

Po przeprowadzeniu głosowania Zuzanna Tomaszewska zaprosiła Z. Kobylaka do zajęcia miejsca obok niej. - Będzie mi raźniej - stwierdziła.

Komisja obraduje w sali kolumnowej tam gdzie odbywają się sesje rady. Padło pytanie czy nie można posiedzenia przenieść do mniejszego pomieszczenia - sali błękitnej. Przewodnicząca Tomaszewska wyjaśniła, że tylko w kolumnowej działa system e-sesja i radni porozsadzani po całej, dużej sali kolumnowej mogą następnym razem usiąść bliżej siebie. - Następnym razem proponuję się "ściaśnić" - rzuciła żartobliwie Z. Tomaszewska.