Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Czwarta sala operacyjna na czwartym piętrze szpitala

14.12.2018 07:00 | 4 komentarze | mak

Zakończył się kolejny etap modernizacji szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Wkrótce do użytku zostanie oddana nowa sala operacyjna wraz z niezbędnym zapleczem, czyli kolejny blok operacyjny.

Czwarta sala operacyjna na czwartym piętrze szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowa sala operacyjna powstała na czwartym piętrze budynku głównego szpitala - dokładnie w miejscu, gdzie wcześniej mieścił się jedyny blok operacyjny.

W tym miejscu warto przypomnieć, że w grudniu ubiegłego roku na parterze głównego budynku szpitala został otwarty zupełnie nowy blok operacyjny - trzy nowoczesne i klimatyzowane sale operacyjne z pełnym zapleczem i z salą wybudzeniową. Kluczowa dla szpitala inwestycja kosztowała 5,6 mln zł. Już wtedy dyrekcja szpitala uznała, że kolejna sala operacyjna jest potrzebna. Bo to oznacza rozwój szpitala. Dlatego zapadła decyzja o remoncie pomieszczeń byłego bloku na czwartym piętrze. - Inwestycja została zaplanowana w celu rozwoju działalności szpitala w zakresie chirurgii ogólnej, a w szczególności chirurgii onkologicznej. Przygotowanie zaplecza zabiegowego przyczyni się do sprawnego i szybkiego udzielania pomocy medycznej mieszkańcom powiatu wodzisławskiego - argumentuje dyrektor szpitala Dorota Kowalska. Dodaje, że na tym samym piętrze szpitala znajduje się oddział chirurgii ogólnej.

Nowa sala operacyjna zostanie oficjalnie otwarta 17 grudnia.

W ramach inwestycji wykonano: roboty ogólnobudowlane i instalacyjne, roboty związane z instalacją gazów medycznych oraz wyposażono blok w sprzęt i aparaturę medyczną.

Koszt inwestycji to prawie 2 mln zł. 1,2 mln zł szpital pozyskał z rezerwy ogólnej budżetu wojewody śląskiego. Pozostałe środki na sfinansowanie przebudowy zostały przekazane przez wodzisławskie starostwo - 297,1 tys, zł, Fundację PGE Energia Ciepła - 250 tys. zł, Fundację PKN Orlen Dar Serca - 100 tys. zł oraz przez Jastrzębską Spółkę Węglową - 20 tys. zł.

(mak)