Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Prezydent w kropce. Nie ma zgody rady w sprawie autobusów

14.12.2018 07:00 | 23 komentarze | mak

Prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca nie może podpisać umowy z firmą Kłosok, która wygrała przetarg na obsługę komunikacji miejskiej. Radni nie dali pieniędzy - projekt uchwały dotyczący zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej nie zdobył większości.

Prezydent w kropce. Nie ma zgody rady w sprawie autobusów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Brak zgody

Ostatecznie 9 radny było za dorzuceniem większych środków do komunikacji autobusowej, 9 radnych był przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Uchwała nie została więc przegłosowana. W efekcie prezydent nie może podpisać umowy z firmą Kłosok, musi unieważnić przetarg.

Co dalej z komunikacją autobusową w Wodzisławiu? - Odbieram to w ten sposób, że jedenastu radnych nie dało zgody na nowoczesne autobusy, nową jakość komunikacji i większe ulgi dla rodzin, o co przez miesiące, m.in. w konsultacjach, wnioskowali mieszkańcy naszego miasta – ubolewa prezydent Mieczysław Kieca. – Wkrótce będę informował o dalszych ruchach. Z pewnością to spore wyzwanie. Oczywiście przygotujemy, a następnie przedstawimy radnym kolejne propozycje dotyczące komunikacji autobusowej, jednak pamiętajmy, że to na nich spoczywać będzie obowiązek podjęcia ostatecznych decyzji – dodaje.

Jak się dowiedzieliśmy, firma Kłosok do końca stycznia będzie obsługiwać komunikację na dotychczasowych zasadach. Na razie to jedyny pewnik. O dalszych ustaleniach będziemy informować na bieżąco.

(mak)

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.