Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Spięcie na linii dyrektor szpitala – nowy wicestarosta

12.12.2018 13:00 | 7 komentarzy | mak

Dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach Dorota Kowalska zaskoczona i zdegustowana słowami wicestarosty Tadeusza Skatuły. Poszło o komentarz o „dobrej zmianie” i zadłużeniu szpitala. - Jeśli tak nierzetelne informacje będą nadal przekazywane, to rozważę możliwość złożenia rezygnacji z pełnionej funkcji - zapowiedziała pani dyrektor.

Spięcie na linii dyrektor szpitala – nowy wicestarosta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę 5 grudnia, dyrektor szpitala w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach Dorota Kowalska zwołała konferencję prasową. Mówiła m.in. o nowej, dodatkowej sali operacyjnej, która wkrótce zostanie otwarta, o pozostałych inwestycjach czy planach rozwoju szpitala.

Słowa wicestarosty

Dyrektor Dorota Kowalska w mocnych słowach nawiązała też do wypowiedzi nowego wicestarosty powiatu wodzisławskiego - Tadeusza Skatuły, który w rozmowie z Nowinami Wodzisławskimi tuż po inauguracyjnej sesji rady powiatu powiedział: – Po 2,5-letniej przerwie wracam na pokład. (...). Tematy powiatu nie są mi obce, jednak przed nami wiele wyzwań. Na pewno jednym z największych jest szpital. Jeszcze niedawno mówiono, że przyszła „dobra zmiana”. A dziś to oznacza dla szpitala, że jest prawie 45 mln zł zobowiązań i trudna sytuacja kadrowa - powiedział Tadeusz Skatuła.

Możliwość rezygnacji

Słowa wicestarosty Skatuły zbulwersowały dyrekcję szpitala. - Chciałam nawiązać do wypowiedzi pana wicestarosty Skatuły, że „w ramach dobrej zmiany w szpitalu zwiększyliśmy stan zadłużenia” - zaczęła dyrektor Dorota Kowalska. Słowa wicestarosty nazwała nierzetelnymi i zniekształconymi. - Jeśli tak nierzetelne informacje będą nadal przekazywane, to rozważę możliwość złożenia rezygnacji z pełnionej funkcji - zapowiedziała pani dyrektor.

Ludzie:

Bożena  Capek

Bożena Capek

Była dyrektor szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski