Piątek, 21 lutego 2020

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

Mikołaj po raz ostatni wyszedł z okna biblioteki

10.12.2018 13:02 | 0 komentarzy | d

Rano bajkoczytanie a wieczorem warsztaty plastyczne i konkursy. Raciborska biblioteka, jak co roku, zadbała o najmłodszych gości jarmarku bożonarodzeniowego, zapraszając do wspólnej mikołajkowej zabawy.

Mikołaj po raz ostatni wyszedł z okna biblioteki
W ramach akcji Mikołaj ze strażakami - Święty najpierw wygląda z okna biblioteki, a następnie zjeżdża drabiną strażacką do dzieci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do południa, raciborska biblioteka bawiła się z grupami przedszkolnymi. W namiocie sferycznym na najmłodszych czekała m.in. lektura opowiadania świątecznego „Pracownia Świętego Mikołaja” i proste zajęcia plastyczne.

Wieczorem z kolei, w ramach akcji „Mikołaj ze strażakami”, biblioteka zorganizowała dla dzieci warsztaty plastyczne – każdy mógł ozdobić swoją bombkę, przygotować oryginalną kartkę lub wyczarować zabawną ozdobę świąteczną. Dużą popularnością jak zwykle cieszył się kiermasz książek za symboliczną złotówkę, quiz wiedzy na temat bohaterów bajek i stoisko, przy którym można było spróbować swoich sił w rzutach do celu.

- Tegoroczna impreza miała dla nas znaczenie sentymentalne, ponieważ Mikołaj po raz ostatni wyszedł z okna naszej wypożyczalni na Rynku, która została przeniesiona niedawno na Kasprowicza 12 – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor biblioteki.

Obszerna fotorelacja z imprezy na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl.

źródło: MiPBP w Raciborzu, opr. (d).


Sprawdź również: 

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.