Sobota, 26 września 2020

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

Patrol

Chciał popisać się przed kolegami na parkingu przy kościele. Oto efekt

10.12.2018 10:42 | 9 komentarzy | mak

20-latek chciał popisać się przed kolegami. Próbował wprowadzić swój samochód w kontrolowany poślizg na parkingu przy kościele w Nieboczowach. W efekcie stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Kierowca - wykonując nieprzemyślany manewr - naraził na niebezpieczeństwo czworo pasażerów, z których jedna osoba trafiła do szpitala.

Chciał popisać się przed kolegami na parkingu przy kościele. Oto efekt
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w niedzielę o godzinie 1.30 w Nieboczowach. 20-latek za kierownicą volkswagena polo jechał po parkingu przy kościele. Nagle zaciągnął hamulec ręczny próbując w ten sposób wprowadzić pojazd w kontrolowany poślizg. Jak pokazuje ten przykład technika jazdy pojazdem w kontrolowanym poślizgu nie jest taka prosta jak na filmach. W efekcie tego nieudanego driftu kierowca stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna w chwili zdarzenia przewoził czworo pasażerów. Do szpitala w Rybniku trafiła 17-latka z bólami w okolicy głowy, szyi i kręgosłupa. Tak nieprzemyślany manewr mógł się skończyć nawet tragicznie.


Policja radzi:

Przy aktualnych warunkach na drodze trzeba mocno uważać, by nie wpaść w poślizg. Celowe wprowadzanie auta w taki stan może się skończyć o wiele gorzej niż w opisanym przypadku. Policjanci radzą co robić, jeśli faktycznie wpadniemy w poślizg na mokrej i śliskiej nawierzchni:

  •  nie używaj hamulca, hamuj wytracając prędkość
  •  nie wykonuj gwałtownych ruchów kierownicą
  •  jeśli hamowanie jest nieuniknione, manewr wykonuj delikatnie, hamuj pulsacyjnie
  •  aby nie dopuścić do poślizgu regularnie sprawdzaj stan ogumienia – ciśnienie w oponach oraz głębokość bieżnika
  • jedź wolniej i zachowaj większą ostrożność na mokrej nawierzchni