Poniedziałek, 18 marca 2019

imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwała

RSS

Dziecko chciało siku. Ekspedientki wysłały je na mróz

10.12.2018 19:00 | 35 komentarzy | ma.w

Incydent w kuźniańskiej Biedronce. Matka prosiła o użyczenie ubikacji dla dwulatki. Sprzedawczynie nie chciały o tym słyszeć.

Dziecko chciało siku. Ekspedientki wysłały je na mróz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do redakcji zgłosiła się pani Natalia, matka dwuletniego dziecka, która przedstawiła nam swoją opinię odnośnie potraktowania przez obsługę sklepu Biedronka w Kuźni Raciborskiej. Zwróciła się do sprzedawczyń z prośbą o udostępnienie toalety pracowniczej swemu dwuletniemu dziecku. Czytelniczka nazwała lokalizację sklepu w Kuźni specyficznym miejscem, gdzie nie ma w okolicy dostępu do toalet publicznych. – Córka krzyczała „mama siku”. Wózek pełny, kolejka długa, na dworze mróz. Podeszłam do grupy pracownic i spytałam: czy mała może skorzystać z toalety? Bardzo proszę. Usłyszałam kategoryczne „nie”. Zdziwiona dodałam: czy naprawdę dwuletnie dziecko nie może zrobić siku gdy na dworze jest mróz? Pani Natalia zastanawia się czy sankcje w sieci sklepów są tak groźne dla pracowników, którzy wybiorą ludzkie zrozumienie w sytuacjach podobnych, do tej z jej córeczką. – Dla mnie był to szok, zwłaszcza po głośnym epizodzie w banku, który potem przepraszał za to samo. W lecie nie ma sprawy, kucamy na dworze i po sprawie. Teraz boję się żeby córka się nie rozchorowała – podkreśla matka.

Zwróciliśmy się do służb prasowych sieci Biedronka z pytaniem czy postawa odmowna w sytuacji, gdy cierpi małe dziecko jest właściwą? Być może standardy obowiązujące w sklepach Biedronka mogłyby zostać nieco odświeżone o czynnik empatii dla klientów?

Uzyskaliśmy odpowiedź od Marii Szymankiewicz, specjalisty ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska: Wyrażamy ubolewanie, że klientkę i jej dziecko spotkała niekomfortowa sytuacja w jednym z naszych sklepów. Z uwagi na obowiązujące przepisy sanitarne udostępnienie toalety przeznaczonej dla pracowników innym osobom niestety nie powinno mieć miejsca. Staramy się jednak uwrażliwiać personel naszych sklepów, aby w takich sytuacjach reagował w sposób elastyczny, szczególnie w przypadku dzieci lub osób starszych.

Jednocześnie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w miarę możliwości wyposażamy nasze remontowane oraz nowo wybudowane placówki w ogólnodostępne toalety, jednak w tej lokalizacji nie mamy aktualnie ku temu odpowiednich warunków.

(ma.w)