Poniedziałek, 24 lutego 2020

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Wytną drzewa przy Placu Wolności i ul. Wojska Polskiego

07.12.2018 09:43 | 0 komentarzy | mad

Chodzi o cztery drzewa, te w opinii ekspertów zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców.

Wytną drzewa przy Placu Wolności i ul. Wojska Polskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O wycięcie drzew Urząd Miasta zwrócił się jeszcze wiosną, ale procedura została wstrzymana z uwagi na okres lęgowy ptaków. Chodzi o dwie lipy rosnące przy Placu Wolności oraz jedną lipę i klon pospolity przy ulicy Wojska Polskiego.

- W opinii dendrologów i Śląskiego Konserwatora Zabytków, który trzyma pieczę nad tym miejscem stan tych drzew, budzi bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców – informują służby prasowe prezydenta Polowego.

Urząd Miasta w Raciborzu w informacji prasowej powołuje się na opinię dendrologa: "drzewa znajdują się w złym stanie fitosanitarnym. Posiadają w konarach liczny posusz oraz uszkodzenia korony polegające na wyłamaniach znacznych konarów, oraz przewodników. Występują pęknięcia oraz ubytki wgłębne pni przechodzące w ubytki kominowe. Z uwagi na ograniczone warunki wzrostu systemy korzeniowe tych drzew prowadzone są płytko, bezpośrednio pod nawierzchnią i uszkadzają nawierzchnię. Brak jest jednocześnie możliwości przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych, które poprawiłyby stan fitosanitarny oraz zniwelować zagrożenie bezpieczeństwa, osób, mienia oraz ruchu drogowego. Podczas oględzin nie stwierdzono występowania chronionych gatunków”.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Miasta Racibórz.