Wtorek, 19 lutego 2019

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Patrol

Kupuj legalną choinkę

07.12.2018 08:33 | 0 komentarzy | acz

Raciborscy policjanci szczególnie w okresie przedświątecznym apelują do mieszkańców by podczas zakupu choinki sprawdzili legalność jej pochodzenia. Wiele choinek pochodzi z nielegalnego źródła. Sprawdźmy legalność pochodzenia naszego zielonego drzewka.

Kupuj legalną choinkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W okresie przedświątecznym rośnie sprzedaż choinek naturalnych. Jako jeden z symboli świąt Bożego Narodzenia w naszym kraju cieszą się szczególną popularnością wśród społeczeństwa. Pamiętajmy, że nie zawsze sprzedawcy drzewek oferują klientom choinki pochodzące z legalnego źródła. Czyny takie regulują odpowiednie akty prawne obowiązujące w tym zakresie. Pozyskiwanie choinek w nielegalny sposób jest opisane w art. 120 § 1 Kodeksu wykroczeń, za taki czyn grozi kara aresztu do 30 dni lub kara grzywny w wysokości 5000 zł.

Większość nadleśnictw wskazuje miejsca sprzedaży choinek z legalnego źródła. Przed podróżą po wymarzoną choinkę skontaktujmy się z odpowiednim terenowo nadleśnictwem, byśmy mieli pewność że nasze zielone drzewko pochodzi z legalnego źródła.

Wybierając się samochodem osobowym po choinkę, musimy być odpowiednio przygotowani. Prawo o ruchu drogowym nakłada na nas obowiązek odpowiedniego przewożenia przedmiotów o dużych gabarytach w art. 61 powyższej ustawy. Najważniejsze to, by nadchodzące święta były dla nas radosne i bezpieczne.
(acz)