środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Jasna droga do Boga. W "Mikołaju" rozdano prawie 300 odblasków

03.12.2018 22:58 | 0 komentarzy | ma.w

Pierwsze roraty i pierwsze, jeszcze przedmikołajkowe prezenty. Proboszcz Adrian Bombelek, wspólnie z motocyklistami z SRC Racibórz i raciborską policją rozdali dzieciom opaski odblaskowe. Są wyjątkowe, bo mają hasło wymyślone w parafii św. Mikołaja: Jasna droga do Boga. Dzięki nim najmłodsi parafianie będą widoczni w ciemnościach panujących na zewnątrz w okresie zimowym.

Jasna droga do Boga. W "Mikołaju" rozdano prawie 300 odblasków
Proboszcz Bombelek opowiedział dzieciom jak pomocne będą im odblaskowe opaski gdy zapadnie zmrok
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Opaski rozdano po mszy roratniej. Ustawiła się długa kolejka. Odblaski rozdawali policjanci z Mirosławem Szymańskim na czele, rzecznikiem prasowym raciborskiej komendy i najbardziej rozpoznawalnym funkcjonariuszem w mieście. O co goście z Bosackiej pytali dzieci można zobaczyć na filmie z wydarzenia.

Przed rokiem w tej samej parafii rozdano 250 kamizelek odblaskowych z napisem "Jestem światłem świata". Rozeszły się wszystkie na pierwszych roratach. Opasek odblaskowych przygotowano 300 i niemal wszystkie rozdano. Ich zakup dofinansowali motocykliści z SRC Racibórz, a Andrzej Złoczowski - ich lider - był obecny na roratach. Głównym fundatorem odblaskowego upominku dla dzieci była Parafia św. Mikołaja w Raciborzu.