Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Epidemia koronawirusa:

Świąteczne wypieki, ozdoby i Mikołaj. W Tworkowie zapachniało świętami [ZDJĘCIA, FILM]

02.12.2018 17:37 | 0 komentarzy | mad

W niedzielę 2 grudnia w tworkowskim centrum kultury zorganizowano kiermasz bożonarodzeniowy.

Świąteczne wypieki, ozdoby i Mikołaj. W Tworkowie zapachniało świętami [ZDJĘCIA, FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Świąteczne wypieki i potrawy przygotowały miejscowe koła gospodyń wiejskich. Zgodnie z tradycją zaprezentowało się pięć kół z dziesięciu działających na terenie gminy; były to gospodynie z Krzyżanowic, Chałupek, Zabełkowa, Tworkowa i Rudyszwałdu. – Dwa razy w roku organizujemy takie kiermasze, czyli przed świętami Wielkanocnymi i Bożonarodzeniowymi. Pięć kół prezentuje się więc na jednym kiermaszu, a kolejne pięć na drugim – mówi Daria Wieczorek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach. W ramach wydarzenia zaprezentowały się również świetlice wiejskie, które oferowały w swoim asortymencie ozdoby świąteczne, podobnie jak i lokalni przedsiębiorcy.

Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. - Mieszkańcy jak najbardziej korzystają, jest to też świetna inspiracja, jak przygotować święta, aby odróżniały się od poprzednich – dopowiada szefowa GZOKSiT-u.

W świąteczny nastrój wprowadziła Orkiestra Dęta Gminy Krzyżanowice pod kierunkiem Krzysztofa Fulneczka. Z orkiestrą wystąpiła gościnnie Natalia Tul i Kamil Klimek. Na scenie zaprezentowali się także młodzi akordeoniści z Raciborza Fabian i Filip. Przed koncertem głos zabrał wójt Grzegorz Utracki, życzył dobrego przeżycia adwentu oraz zdrowych, pogodnych, radosnych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Wójt mówił też o nowo wybranym staroście, pochodzącym z Tworkowa i ówczesnym wicewójcie gminy Krzyżanowice Grzegorzu Swobodzie. Obecny na jarmarku starosta raciborski również zabrał głos, składał życzenia z okazji nadchodzących świąt.

W ramach wydarzenia zorganizowano także spotkanie z Mikołajem oraz podsumowano konkurs na najlepszą bożonarodzeniową choinkę i ciasto.

Ludzie:

Daria Wieczorek

Daria Wieczorek

Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach (z siedzibą w Tworkowie)

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.