Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Marek Kurpis odebrał Laur Życzliwości. 14. Forum Osób Niepełnosprawnych

01.12.2018 23:18 | 1 komentarz | ma.w

Forum, które odbyło się 1 grudnia na Zamku Piastowskim poświęcono tematowi: „Aktywność - cudowny lek.” Spotkanie organizowane co roku przez środowisko niepełnosprawnych nagłaśnia ich problemy i wskazuje rozwiązania. Wśród uczestników była posłanka Gabriela Lenartowicz.

Marek Kurpis odebrał Laur Życzliwości. 14. Forum Osób Niepełnosprawnych
Uhonorowany Marek Kurpis tuż po swoim wystąpieniu na Forum Osób Niepełnosprawnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Prelekcje o tematyce zdrowotnej wygłosiły Ewelina Grabska z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz dr Aleksandra Gamrot z Raciborza. Znana raciborska lekarka jest także dyrygentem chóru z Brzezia, który zapewnił Forum oprawę artystyczną. Na video można posłuchać ich śpiewu.

Laur Życzliwości przyznawany przez niepełnosprawnych osobom szczególnie angażującym się w działania na ich rzecz przypadł Markowi Kurpisowi wicestaroście raciborskiemu. Impulsem by przyznać go w 2018 roku właśnie temu samorządowcowi było utworzenie w Raciborzu Punktu Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności. M. Kurpis powiedział komu tak naprawdę zawdzieczają go mieszkańcy. - To efekt pracy Aleksandra Kasprzaka zajmującego się w starostwie sprawami społecznymi - podkreślił samorządowiec.

Głos zabrał ksiądz Jan Szywalski, autor cyklu "Wiara" w Nowinach Raciborskich. Mówił m.in., że chodzenie do Kościoła to aktywność starszych ludzi.

Jerzy Wiśniewski kierujący stowarzyszeniem "Podaj rękę" powiedział jak w Raciborzu i okolicach żyje się osobom niepełnosprawnym.

Jerzy Wiśniewski Podaj rękę.mp3

XIV Forum Osób Niepełnosprawnych zorganizowali:

  • Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”,
  • Starostwo Powiatowe w Raciborzu,
  • Miasto Racibórz,
  • Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Raciborzu,
  • Polski Związek Głuchych - koło w Raciborzu.

Wydarzenie prowadzili: Małgorzata Rother – Burek i Katarzyna Wiśniewska. Całość przemigała dla zebranych Irena Białuska.

Ludzie:

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.