Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

PKS odpowiedzialny za komunikację powiatową

01.12.2018 12:53 | 0 komentarzy | d

Powiat staje się organizatorem publicznego transportu zbiorowego na 14 liniach komunikacyjnych i powierza PKS-owi (operator) świadczenie usług przewozowych w granicach administracyjnych powiatu.

PKS odpowiedzialny za komunikację powiatową
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do oficjalnego podpisania umowy pomiędzy powiatem raciborskim a Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Raciborzu doszło w środę 28 listopada. Porozumienie zacznie obowiązywać od 1 lutego 2019 r. Powiat reprezentowali starosta Grzegorz Swoboda i wicestarosta Marek Kurpis, a PKS – prezes zarządu Damian Knura.

- Przedsiębiorstwo dysponuje łącznie 62 autobusami, z których ponad 40 obsługuje codziennie trasy w obszarze powiatu raciborskiego. W ramach pozyskanego przez powiat raciborski unijnego dofinansowania o wartości blisko 6 milionów złotych do PKS-u ma trafić w przyszłym roku 10 niskoemisyjnych nowoczesnych autobusów - informuje starosta Grzegorz Swoboda.

- Umowa dotycząca świadczenia usług w publicznym transporcie zbiorowym zapewni raciborskiemu PKS-owi stabilność działania na tym trudnym rynku na najbliższe lata. Pasażerowie z pewnością niebawem dostrzegą pozytywne zmiany w funkcjonowaniu powiatowej komunikacji – dodaje prezes zarządu Damian Knura.

Przypomnijmy, w 2010 roku w wyniku nieodpłatnego przeniesienia 100% udziałów powiat raciborski przejął od Skarbu Państwa PKS w Raciborzu. Od czerwca 2013 r. część udziałów objął także powiat wodzisławski.

źródło: SP w Raciborzu, opr. (d).

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.